Kde je tá krajina, ktorá potrebuje 3200 lekárov naraz od januára?

Vlastne áno, je taká krajina, je to Slovensko.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Čo sa u nás už dlhú dobu deje je dosť zvláštne. Nie je to o spoločnosti, ale o politike.

Nie je to zmýšľanie ľudské, ale čistá politická záležitosť. Nehovorím, že nemôže to skrsnúť v hlavách ľudí, ale je to čudné.

Vieme si predstaviť, kde zrazu zamestnajú všetkých tých lekárov? Majú sľúbenú pracovnú zmluvu? Musela by to byť veľká krajina, napríklad USA.

Nie tam nepôjdu, Trump nechce cudzincov. Stále to vyhlasuje a na tom si založil volebnú kampaň. Tadiaľto cesta nevedie!

Ďalšia veľká krajina je Kanada. Ale mám pocit, že Trump očakáva od Kanaďanov masový útok na americké hranice, akože chcú pracovať v USA. Dopredu vyhlásil, že pre nich budú hranice nepriepustné, uzavreté. Preto si nemyslím ani zo srandy, že slovenskí lekári majú namierené do Kanady, keď domáci obyvatelia poškuľujú po možnosti robiť v USA.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mám ešte nápad, lebo zo školy viem, že veľká krajina je Rusko. Jasné, nám vtĺkali do hlavy vedomosti o veľkosti Ruska. Všetci vieme, ako sa vtedy veľmi klamalo.

Lekári, neodporúčam vám prejaviť snahu o prácu v Rusku. Hoci aj na mape vidíme, že je to veľká krajina, ale tak viem, že sú tam obrovské neobývané a neobývateľné oblasti. Aj vaše kvalitné drahé auto by vám bolo nanič. Videla som film, v ktorom sa ruské oblasti topili v obrovskom blate.

Vidím, že moja úvaha je nanič, lebo nepoznám iné veľké, dobré, krajiny. Už nič nebudem radiť! Ba ešte poslednú dobrú radu chcem dať, lebo lekárov mám rada a mám k nim úctu.

SkryťVypnúť reklamu

Páni doktori, zvážte a neurobte unáhlené rozhodnutia!

Okrem toho mi prišla myšlienka, že ľudia starnú, aj ja raz budem potrebovať dobrých, ústretových lekárov. Nie vystresovaných z dlhých nadčasov.

Prajem vám príjemné prežitie nasledujúcich dní a nocí bez nočných služieb!

Eva Gallova

Eva Gallova

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  484
  •  | 
  • Páči sa:  1 879x

Píšem o živote a plnokrvných ľuďoch. Postavy skladám z uveriteľných čriepkov, aby vyzerali ako živé. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

764 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
INESS

INESS

106 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu