Keby sa Nežná revolúcia mala udiať teraz, šlo by to?

Naozaj, šlo by to, dalo by sa teraz niečo také veľké uskutočniť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vtedy sa Československo vzoplo k spoločnej myšlienke.

Teraz nedávno v Bratislave bolo naraz na rôznych miestach osem protestov. Každý protest bol za niečo iné a musel to byť veľmi pálčivý problém, ak kvôli tomu vyšli ľudia do ulíc. Národ je rozdelený, každý máme iné a veľmi nástojčivé problémy, názory, ciele, za ktoré bojujeme na námestiach.

Dal by sa slovenský národ spojiť?

To neviem.

Ak by sme teraz cítili potrebu spraviť Nežnú revolúciu, udiala by sa asi na ôsmych námestiach a potrebovali by sme ôsmych Milanov Kňažkov, aby zakričali U-TVOR-TE KO-RI-DOR! Niekto omdlel v tlačenici, záchranári musia mať voľnú cestu, aby sa sem dostali! Záchranári by neprišli inde sú príliš vyťažení.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj ľudia sú vyťažení, na spájanie neostali sily.

Počkajte, na spájanie nie, na protesty áno?

To je pravda, aj Nežná revolúcia bol protest. Veľký protest v mene ideálov, ktorými mladí ľudia chceli zmeniť svet. Spojili sily, verili, že bojujú za dobrú vec a preto sa im podarilo osloviť veľkú masu občanov. Boli z rôznych kútov, nerovnakého razenia, ale verili, že to dobré, za ktoré sa ozvali sa oplatí vybojovať. Preto sa to podarilo a dotiahli svoj boj do víťazného konca.

Je smutné, že teraz sa ľudia nevedia dohodnúť, nepočúvajú sa, každý si hovorí svoje a cudzí názor ho nezaujíma. Čo by nás teraz mohlo spojiť? Asi to, čo nás rozdeľuje, KOVID. To, že sa ho chceme zbaviť, je tu pridlho, sme vyčerpaní. Nevieme sa zhodnúť, ako by sa to dalo najlepšie a najrýchlejšie spraviť. Nechceme spolupracovať, nálada v národe je zlá, nenávistná, nepriateľská, až vražedná.

Skryť Vypnúť reklamu

Zatiaľ u nás nie je vražedná, iba bitkársky násilná, ale v blízkom svete áno. Šialený jedinec sadne do auta, vrazí do davu a vraždí. Zabíja náhodných ľudí, ktorí určite nespôsobili jeho problém, kvôli ktorému sa rozhodol vraždiť.

Ale aj u nás, násilní jednotlivci útočia na nevinných ľudí. Na tomto území bolo už všelijako, aj zle a horšie. Bola aj veľká chudoba, choroby, nesloboda, ale moderná doba nás od toho oslobodila. Doniesla niečo ešte horšie, vzájomnú nenávisť.

To kovid z nás vyhnal ideály, za ktoré sa oplatilo spojiť sily? Možno je to inakšie, hľadajme správne myšlienky! Zaujíma ma váš názor. Napíšte do diskusie, ak vidíte cestu, východisko ako spojiť sily proti kovidu a začať normálne žiť, pracovať, vzdelávať sa a vrátiť spoločenský život medzi nás! To čo máme radi!

Skryť Vypnúť reklamu

Eva Gallova

Eva Gallova

Bloger 
  • Počet článkov:  386
  •  | 
  • Páči sa:  110x

Píšem o živote a plnokrvných ľuďoch. Postavy skladám z uveriteľných čriepkov, aby vyzerali ako živé. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu