To čo som videla? Absurdné divadlo?

Absurdné divadlo je, keď diváci nechápu, čo sa deje na javisku, čo hrajú herci. A herci sami dosť dobre nevedia o čom je, to čo hrajú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Také niečo sa odohralo v sobotu večer na Jednotke. Žrebovali 100 000 eur.

Je to show, šouka, plná deju, hudby, slova a snáď aj trochu svetelných efektov tam je. Potom skutočný zámer večera zanikne.

Práve v sobotu sa to stalo. Po mnohých slovách vylosovali výhercu sto tisíc eur. Pre našinca je to určite veľa peňazí.

Nastala napínavá chvíľa, niekomu zvonil telefón, či mobil a nikto nedvíhal. Dotyčný má na prijatie hovoru 20 sekúnd. Veľmi dlho napínal a nakoniec... zdvihol.

Vlastne to bol ženský hlas.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moderátori sa opýtali, či je presne to meno, ktoré vylosovali, presne z tej obce. Žena potvrdila.

Ďalej ako to išlo, sa mi zdalo neskutočne domotané. Ľudia sú vždy dosť mimo, lebo ich rozhodí, že vyhrali. Presne on/ona vyhral/a takú neskutočnú sumu! Táto myšlienka blokuje hlavu výhercovi a moderátori sa chcú zhovárať, dostať z neho niečo, aby program nebol taký nudný.

V ten večer tam bola akási nechápavosť, kto volá a čo chce. Mali jej povedať, že ju vyžrebovali z veľkého bubna ,,Byť zdravý je výhra" a má z obrazovky prečítať heslo, ale to sa nestalo.

,,Čo robíte?"

,,Pozerám krimi," povedal ženský hlas a sekundy potrebné na zistenie hesla ubúdali.

Skryť Vypnúť reklamu

,,Kto pozerá s vami?"

Bežná moderátorská otázka, ktorá odznie za večer 5x nebola na mieste. Ukazovala, že nielen vylosovaná nechápe čo sa stalo, ale ani moderátori nie sú v obraze.

Neboli duchom prítomní, ak z vety pozerám krimi, im nedošlo, že nemá zapnutú RTVS, nevidí ich a nemôže prečítať heslo. Nevyhrá sto tisíc, hoci ju vyžrebovali. V takom prípade je úplne jedno, kto s ňou pozerá, nikto sa nebude s ňou tešiť z výhry.

A zrazu naskočilo na obrazovku odmeriavanie 20 sekúnd a moderátori na ňu kričali: Heslo! Povedzte heslo! Heslo, heslo!

Žena niečo bezradne rozprávala, ale nebolo to heslo. Ukazovateľ času sa z obrazovky stratil a žena povedala heslo.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyhrala sto tisíc? Marcel poprosil réžiu, aby vyhodnotili, či bola v tolerancii a napätie sa dalo krájať.

Ak povedia nie, tá pani nič nedostane, jej na celý život ostane zlý pocit, že sa prihlásila do zlosovania, lebo je zaočkovaná, ale nepozerala, keď ju vylosovali, lebo pozerala krimi, za sto tisíc. Mala rýchle prepnúť, ale nenapadlo ju. Síce jej mohli poradiť moderátori, že prepnite, ale neviem, či smú.

Absurdnosti sa stávajú a ľudia v istej chvíli nevedia a nechápu, v akom vesmírnom bode sa nachádzajú, myšlienky plynú príliš pomaly a niekedy nedorazia. Tu dorazili a nám odľahlo. Peniaze dostane, bola v tolerancii.

Skryť Vypnúť reklamu

Už je dobre! Aj tak by mali ten zdĺhavý program skrátiť o hodinu, o všetky zbytočné, mätúce a trápne slová. Robte čo chcete, z tohto ani zábavný, ani edukatívny program nevykrešete, ale ja vás nechcem uraziť, iba upozorniť, na to čo každý vidí.

Eva Gallova

Eva Gallova

Bloger 
  • Počet článkov:  386
  •  | 
  • Páči sa:  110x

Píšem o živote a plnokrvných ľuďoch. Postavy skladám z uveriteľných čriepkov, aby vyzerali ako živé. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu