Dokonalý muž nefajčí, nepije, neexistuje

Po nete koluje množstvo viac, či menej vtipných článkov a zoznamov na tému - Čo ženy vyžadujú od muža, aby bol pre nich dokonalým. Sú nimi prepchané ženské weby, v obmenách sú prítomné aj na tých mužských, občas sa k vám dostanú ako powerpointová prezentácia otravného e-mailu. V drvivej väčšine z nich my ženy vychádzame ako sliepočky, pre ktoré je mimoriadne dôležité, aby muž sklápal dole záchodovú dosku a nenechával po zemi špinavé ponožky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (47)

S jedným príslušníkom mužského pohlavia žijem už nejakú dobu pod jednou strechou. Vlastne pol roka už s dvoma, ale to sa neráta, lebo ten druhý ešte kaká do plienok. Ten môj nie je (chvalabohu) dokonalý. Za ten čas, čo sme spolu, som zistila, čo pre mňa skutočne robí chlapa použiteľným pre život. Ten spoločný, každodenný, obyčajný.

VIE SA SMIAŤ

Pre mňa je najzásadnejším bodom zmysel pre humor. Možno to znie divne, ale nič nedrží vzťah viac pohromade, ako zábava. Vedieť sa spoločne smiať, uťahovať si zo seba, vtipne poohovárať spoločných známych...to všetko stmeluje, bráni vzťahovej nude, ponorke, odľahčuje všetko ťažké, čo život prináša a robí ho akýsi ružovejší. Nezniesla by som mať doma nudného chlapa, to fakt nie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

MALIČKOSTI

Vôbec nepotrebujem obrovské gestá. Žiadne okázalosti typu let balónom, tisíc ruží a pod. Oveľa väčšiu radosť mi spraví, keď prídem domov a môj muž už umyl riad. Aj ten zapečený plech. Bez rečí, bez toho, aby som ho do toho hnala a bez toho, aby za to čakal metál. Alebo keď ide natankovať a kúpi mi na pumpe obľúbený časopis. Alebo, keď mi na poličke v kúpeľni spraví miesto na laky na nechty. Tieto veci sú pre mňa skutočným prejavom lásky. Nič, kvôli čomu by sa triasol svet, nič, čo by sa dalo odfotiť frajersky na facebook, ale dušu to pohladí :)

BYŤ CHLAP

Dnešná doba praje chlap(c)om, ktorý trávia v kúpeľni viac času ako ja, vyzerajú ako Ken, slávny to druh Barbie, nevedia, ako sa vymení v byte žiarovka, za to vedia zladiť lakovky k svojmu novému svetríku. Ja chcem doma muža. Takého ozajstného. S chlpatou hruďou. :) Takého, ktorý vie, ako nahodiť poistky, zlikvidovať pavúka, doliať olej do auta a takého, ktorý netuší, kto je Carrie Bradshaw, či ako sa nosí boa.

SkryťVypnúť reklamu

ZÁUJEM

My ženské veľa a rady rozprávame. To je fakt, je to ako východ a západ Slnka, nič s tým neurobíme. Od toho "dokonalého" chcem, aby počúval. Aby aspoň chápavo a uznanlivo pokýval hlavou, keď mu farbisto opíšem, aká bola dnes pokladníčka v Tescu nepríjemná, ako ma naštval šéf v robote, ako sa mi rozvarila ryža. Nemusí so mnou tieto "problémy" rozpitvávať. Len nech ma vypočuje a v krajnom prípade aspoň zahrá záujem.

PENIAZE

Toto je taký kontroverzný bod, ale je dôležitý. Nehovorím teraz o nejakom zlatokopectve. Ale....Keď s mužom plánujeme budúcnosť, plánujeme automaticky aj rodinu. Keď budeme na materskej, náš príjem sa rapídne zníži. Muž skrátka musí byť ten, ktorý sa postará. Nie o dovolenky v Dubaji, ale o zaplatené nájomné, pojazdné auto a čižmy na zimu. Chlap bez roboty, ktorý si hovie na podpore, bohužiaľ, ten pravý pre život nebude...

SkryťVypnúť reklamu

POCHVALA

V krátkosti - chceme počuť a cítiť, že sme pre chlapa pekné a príťažlivé. Aj keď máme už dva dni črevnú chrípku a vieme, že klame. :)

Ten môj všetky body spĺňa. Takže mu tú nesklopenú záchodovú dosku pokojne odpustím :)

Eva Martincová

Eva Martincová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Veselo o veciach bežných a všedných, postrehy každodenného života Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu