Kurvítko

Myslím že každému sa stalo, že zažil obdobie, kedy si sám sebe hovoril : „To nie je normálne ako sa mne všetko pod rukami kazí!“. Ja som ho zažila nedávno

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Mobil začal „akosi blbnúť“, začalo ho treba častejšie reštartovať a ešte častejšie by prehriata baterka hravo nahradila termofór. Zo začiatku som tomu neprikladala veľkú pozornosť, no keď naraz nezvládal pustenú hudbu a rolovanie obrazovky na facebooku, uvedomila som si, že niekde nastal problém. A to som ho dlho nemala! Tak dva roky.

V rovnakom období mi začala štrajkovať tlačiareň. Čo štrajkovať ! Tá potvora papierová skončila z papiera na papier ! Práve vtedy, keď je toho tlačiť do školy najviac, ako inak. Výskumy, prieskumy, mediálne mapy. Na červenom displeji svieti ERROR B200 a ja sa len chytám za hlavu.Nahliadam do vnútra tlačiarne, kontrolujem zaseknutý papier a nádobky s atramentom. To je tak všetko čo tá technická majsterka vo mne zvládne. Všetko vyzerá byť v poriadku. Ako však každá správna žena, s čo i len najmenším náznakom problému, googlenie v mám v malíčku. Teda skôr v ukazováku a prostredníku. V diskusných fórach sa orientujem lepšie ako v nákupnom centre, viem kde mám hľadať ľudí s podobným problémom. Našla som video ! Tak ono to pôjde opraviť, teším sa v duchu a už rozmýšľam na čo miniem odloženú stovku na novú tlačiareň. Opakujem bod po bode, ako chalan vo videu. V polke to stopnem lebo to k ničomu nevedie a prosím teda frajera, nech sa na to pozrie on. Neviem či je to väčšou trpezlivosťou, nutkaním ukázať sa pred babou že chalanko vie, chalanko opraví, on dopozerá video dokonca. Bohužiaľ pre mňa a nové vysnívané šaty, video končí vyhodením tlačiarne z okna s komentárom v zmysle : „ Kašlite na to, nemá to zmysel, nejde to opraviť.“. A tak, po štyroch rokoch a slušnej vrstve prachu dávam tlačiarni zbohom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nebolo by to všetko čo sa pokazilo. Ja viem, slušný polrok, ale keď sa darí, tak sa darí. Dobu funkčnosti vyčerpal aj foťák a táto strata ma zabolela najviac. Už nestačilo len vypnúť – zapnúť, vybrať baterku, pohrkať. Zasekla sa clona a ani šikovné ruky opravára ju dlhodobo nevedeli spojazdniť.

Obrázok blogu

Preto uvažujem nad tým, či terajšia technika má naozaj dobu trvanlivosti, časovanú bombu pokazenia, zákerných škriatkov, alebo čo vlastne toto „kurvítko“ v nich je. Čistou náhodou, sa táto chybička krásy objaví tesne po dobe uplynutia reklamácie. Náhodou. Každá oprava zákernej chyby stojí majland a rovná sa takmer cene nového zariadenia. Internet je teda plný nahnevaných, zúfalých používateľov, ktorí ako ja, hľadajú pomoc u ďalších nahnevaných a zúfalých. Ostávame teda v začarovanom kruhu, chytení do pasce výrobcov, ktorí sa len škodoradostne smejú, ako nás opäť nachytali. Aj Murphyho zákon hovorí, že všetko čo sa môže pokaziť sa pokazí. Pokazí, bude sa kaziť a kazí sa už teraz, aby ma o mesiac prekvapil fén, došla baterka v hodinách alebo sa vypálila žiarovka. Ale ja už budem pripravená ! 

Martina Faráriková

Martina Faráriková

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka neštudentka, som nerozhodná čo zároveň chce rozhodovať, bordelárka čo neznáša neporiadok . Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu