Neprispôsobiví susedia

Žili v byte pod nami vyše pätnásť rokov. A užili sme si. To hej. Nadnesene povedané, niekedy to bolo poriadna kovbojka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Príklad:

Jano s Hanou opäť raz prišli opití z krčmy. Bili sa a Hana začala kričať na moju mamu: „Pani Fecková, Jano ma chce zabiť. Pomóc!" Niekedy sme na jej, doslova, škrekot už ani nereagovali. Lenže potom buchli dvere a na chodbu vybehol Jano. S nožnom v boku. Hana ho bodla a museli sme volať záchranku. Jano prežil.

Inokedy ich bitka nabrala grády a na nohách bola celá bytovka. Dvaja susedia držali agresívneho Jana, ďalší ratoval spitú Hanu a môj oco zachraňoval ich čerstvo narodenú dcérku, ktorú Hana v amoku chodila na dlážku. Malú im neskôr zobrala sociálka a vraj po tomto incidente zostala s poškodenou pravou ručičkou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jano s Hanou mali ale občas aj dobré obdobie. Vtedy Hana pravidelne umývala chodbu v celej bytovke a Jano behal s fúrikom a upratoval okolie baráku. Dokonca sa stalo, že nám Hana hrdo doniesla na ochutnávku koláč, ktorý upiekol jej Janko. Vtedy sme im pomáhali aj my - susedia. Mama im zaniesla zaváraniny, suseda nad nami ich chválila, akí sú poriadni, ako sa držia. Len aby vydržali a šetrili si zo sociálky, aby nevyhadzovali na pálenku a cigarety. Toto ale, bohužiaľ, vždy trvalo veľmi krátko a Jano s Hanou sa vždy vrátili do starých koľají. Narodila sa im ďalšia dcéra, o ktorú sa síce už ako tak starali, ale pravidelne sa stávalo, že malá počas ich alkoholických excesov behala v noci v pyžamku okolo bytovky a hľadala pomoc. Proste do revu.

SkryťVypnúť reklamu

Nakoniec to všetko skončilo úplne nanič. Hana ešte medzitým skoro prišla o život a len ju našli kdesi dobodanú. Jano, bývalý basista, si našiel novú známosť a Hana odišla. Malá sa dostala do náhradnej rodiny.

Naozaj sme si za tie roky v ich susedstve užili. Títo, našťastie, neboli agresívni priamo voči nám, ale ich nadávky, vzájomné vyhrážanie o zabití, hádky, bitka a krik pod našou detskou izbou mi neraz naháňali strach. Potetovaného Jana som sa bála a šíriaci sa smrad z ich zanedbaného bytu bol pri tom všetkom už len slabý odvar.

Takmer dvadsať rokov sme mali neprispôsobivých susedov a úprimne vám poviem: Nikomu takých neželám. 

Andrea Fecková

Andrea Fecková

Bloger 
  • Počet článkov:  97
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálne vysoké podpätky nenosím. Ale keď treba, dám si. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu