Podfuk

Bolo to takto. V mojej triede sa stala krádež. Klasika – nikto sa nechcel priznať a začalo vyšetrovanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jedni hádzali vinu na druhých. Sebavedomá Zuza z prvej lavice kričala na Maju, že to ona je tá sviňa, čo stále robí v triede problémy, že ju neznáša a že tie peniaze šlohla Jožovi určite ona. Viera, absentér nambr van, podozrievala Silvu. Vraj bola kedysi s Jožkom veľká káma, ale keďže ju Jožinko podrazil, chcela sa mu pomstiť. Silva zaryto mlčala a urazene kukala von oknom, len kde tu pustila pomedzi zuby vychytenú nadávku. No proste hromy-blesky. Úplne nanič. Trieda na cimpr-campr, učiteľka v koncoch a vysmiaty Robo v poslednej lavici. Pane Bože, jak ma ten iritoval. Vytiahol si spod lavice zaúdenú klobásu z poslednej zabíjačky a ešte sa aj hlúpo rehotal... Nech sa páči - kolektív 1. A!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz k veci. Krádež sa nikdy nevyšetrila. Tie zmiznuté prachy však narobili poriadnu paseku. Po čase prišla za mnou Miška, že odchádza do inej školy, lebo to už v takomto kolektíve nemôže vydržať. Odišla. Chvíľu sme to všetko dávali dokopy, potom sa konečne na hodinách dalo aspoň na čas normálne učiť a nielen riešiť túto kauzu. Ale bolo to nanič. A mňa - ako triednu týchto šestnásťročných puberťákov - stálo strašne veľa energie dookola im vysvetľovať, že základom dobrého kolektívu je v prvom rade čestnosť a vzájomná dôvera. Že ak budú kradnúť, klamať a podvádzať jeden druhého vo vlastnom kolektíve, že ďaleko nezájdu. A že na to, aby mohli štyri roky spolu sedieť v jednej triede a rovnakých laviciach a na konci zmaturovať na výbornú, potrebujú si pomáhať, ťahať za jeden koniec a hlavne sa zodpovedne učiť - veď na to do školy prišli, a práve toto im môže zaručiť lepšiu budúcnosť!

SkryťVypnúť reklamu

Nepomohlo. Niekedy som mala pocit, že sa v tejto triede stretli nesprávni ľudia. Ťažko, strašne ťažko sa mi tam učilo. Tieto decká sa nedohodli ani na konci a na stužkovú prišla iba polovica z nich. Na rovinu. Na takéto triedy učitelia radi nespomínajú. Najlepšie zabudnúť a dúfať, že nový ročník bude o čosi lepší...

...pre istotu ale... Navrhujem zaradiť do školských plánov výchovno-poznávaciu exkurziu! Ale aby sa naše deti nemuseli v tejto zime trepať do Bratislavy, uľahčime to!

Navrhujem naplánovať exkurziu nášmu parlamentu!

Stačí, ak si páni poslanci vyberú ktorúkoľvek strednú školu. Alebo, keď tak nad tým rozmýšľam, možno postačí aj základná!

SkryťVypnúť reklamu

Zahláste sa, páni poslanci, určite to bude pre vás veľmi poučné!

Andrea Fecková

Andrea Fecková

Bloger 
  • Počet článkov:  97
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálne vysoké podpätky nenosím. Ale keď treba, dám si. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu