Habakuky - spoza plota !

Počasie nám doprialo naozaj krásny predmájový víkend, ktorý vyslovene nabáda človeka hodiť pár vecí do tašky a vyraziť niekam do prírody. Okrem toho, ako bonus ku krásnemu počasiu, prvomájový sviatok mnohým poskytol možnosť za cenu jednodňového voľna z práce získať štvordňovú mini dovolenku. My sme sa rozhodli vyraziť na Donovaly. Chodievame tam často a máme to tam veľmi radi. S potešením sledujeme ako sa tu postupne rozvíjajú možnosti pre relax a zábavu aj počas letnej sezóny, zlepšuje sa tu infraštruktúra a každá sezóna prináša niečo nové. Dokonca sa už mnohí prevádzkovatelia miestnych zariadení začali správať podľa hesla "náš zákazník, náš pán" čo veľmi poteší. Zámerne som napísala mnohí... čo však bohužial neznamená všetci !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Habakuky - vstupná brána s mrežou
Habakuky - vstupná brána s mrežou (zdroj: Katarína Feix)

Jeden príklad, ktorý mi celý víkend nedal pokoj a musím sa priznať, že doteraz to celé nejak nechápem. Neviem, možno je to tým, že som blond alebo žeby to naozaj nedávalo zmysel ?!?

Donovaly majú krásnu a na Slovenské pomery dosť jedinečnú atrakciu pre deti a dospelých - HABAKUKY. Pre tých, ktorí tam ešte nemali možnosť zablúdiť by som to stručne opísala ako krásne rozprávkové mestečko, ktoré je s veľkým citom zasadené do okolitej prírody. Celé je postavené z dreva a prírodných materiálov. Stavby samotné sú malebné a realizované s notnou dávkou fantázie :). Čo je snáď ešte sympatickejšie, celé sa to nesie v duchu sveta rozprávok z pera nášho známeho rozprávkára Pavla Dobšinského. Nájdete tam úžasnú ježibabu, draka, zámok, zvieratká... no proste množstvo originálych atrakcií ktoré vám a vašim deťom vyčaria úsmev na tvári !

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teda vyčarili by, keby... Keby sme na naše obrovské sklamanie hneď po našom príchode nezistili, že tento víkend si naše deti a my budeme môcť obzrieť Habakuky akurát tak spoza plota :( ! Iste sa mnohí z vás, tak ako ja, opýtajú že prečo ? Veď čo už može byť väščia príležitosť pre "atrakciu", ktorá je dosť výrazne závislá od počasia, ako krásne slnečný, nadpriemerne teplý a pre mnohých aj predĺžený víkend ? Veď táto kombinácia priam volá po tom, aby dokorán otvorili brány tejto čarovnej krajinky a s otvorenou náručou privítali prvých malých aj veľkých návštevníkov v tejto sezóne. Ale toto si asi myslím len ja. Prevádzkovatelia Habakuk (ospravedlňujem sa ak som to nevyskloňovala celkom správne) majú na to zjavne iný názor... Habakuky síce nájdete, ale zatvorené ! Keď komplet sklamaní "odtrhnete" deti od zatvorenej brány a po návrate domov si preklikáte ich internetovú stránku dozviete sa, že areál je v mesiacoch marec a apríl zatvorený !!! Evidentne teda nikomu zo zodpovedných nenapadlo pozrieť si predpoveď počasia, zareagovať pružne a posunúť otvorenie o pár dní. Čo takto otvoriť už v sobotu a využiť pre rozbeh sezóny krásny víkend ?!? Je to príliš hriešna myšlienka ?

Skryť Vypnúť reklamu

Čo k tomu dodať... Možno len to, že takáto stratégia im asi dobrú reklamu nerobí a je to naozaj veľká škoda. Ja osobne Habakukom veľmi fandím a svojim známym návštevu tejto rozprávkovej krajinky vrelo odporúčam od jej samotného otvorenia. Viem aj to, že sa naozaj snažia a bojujú o to aby získali viac návštevníkov. A práve preto sa musím opäť len pozastaviť nad tým ako sa im "podarilo" ma tento víkend prekvapiť. Bohužiaľ nie pozitívne... :(.

Katarína Feix

Katarína Feix

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Katarína Feix - designér značky Katie's bag Zoznam autorových rubrík:  Môj svet kabeliekMisty objavuje svetSúkromné postrehy

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu