Rukojemníci.

Je to možno málo známy fakt, ale krátko po smrti Charlieho Chaplina dvaja nie veľmi ostrieľaní zločinci ukradli jeho telo z hrobu. Neviem, ako presne predpokladali, že tento parádny kúsok speňažia, ale viem si predstaviť, že keď zavolali pani Chaplinovej a začali sa jej vyhrážať, že ak okamžite nezaplatí "jeden míííííííílion dolárov" tak Chaplina zabijú, zavládlo na linke asi dlhé trápne ticho. Keď som o tomto incidente počul prvýkrát, tajne som dúfal, že z dvojice únoscov sa vykľuje Laurel a Hardy, čo by dodalo celej situácii nádych sureálnej primeranosti. Bohužiaľ, vysvitlo, že išlo o dvoch automechanikov z východnej Európy žijúcich vo Švajčiarsku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

História je plná nekompetentných gaunerov, na ktorých sa už dávno zabudlo najmä vďaka tomu, že boli nekompetentní. Takýto druh gaunera len zriedkakedy narobí vážne škody. Sú to spravidla ľudia, ktorí sa zviditeľnia tým, že sa objavia na záver televíznych správ v rubrike "pre pobavenie". Väčšinou preto, že sa pokúsia vylúpiť banku na kolieskových korčuliach, ktoré si iba včera kúpili a ich technika ešte potrebuje cibriť, a tak skončia so zlomenou kľúčnou kosťou na mramorovej podlahe pobočky, z ktorej chceli s balíkom plným peňazí rafinovane a svižne ujsť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sú to ľudia, ktorí majú veľké ciele, ale vďaka prílišnej ambicióznosti alebo nedostačujúcej mentálnej kapacite si vyberú taký, na ktorý proste nestačia. V niektorých prípadoch je navyše aj nie celkom pochopiteľný a zlúčiteľný s tým, čo sa v určitých kruhoch nazýva zdravý rozum. Títo ľudia potom ukradnú v samoobsluhe v auguste ruskú zmrzlinu, schovajú si ju do zadného vrecka na texaskách a pred zamestnancom SBSky, ktorý ich pri čine zbadal, ujdú tak, že naskočia do autobusu, v ktorom sa hneď posadia, a tvária sa, že nič...

V úvode spomenutým amatérom z Poľska a Bulharska trvalo jedenásť týždňov, kým ich z ich poľutovaniahodnej nekompetentnosti vyslobodila švajčiarska polícia, ktorá ich zatkla. Boli to určite dlhé týždne, počas ktorých museli sami seba presviedčať, že to bol v podstate dobrý plán, že nemôžu za to, že sa to všetko otočilo proti nim, že si pôvodne mysleli, že vzbudia trochu viac záujmu v médiách, a vôbec, museli celé noci hľadať niečo, čím sa vzpružiť pred tým, ako sa z nich stane terč celosvetového posmechu, keď ich čin vyjde najavo.

Skryť Vypnúť reklamu

Spomenul som si na týchto dvoch nešťastníkov nedávno v súvislosti s pripravovaným referendom. Zhodou okolností je od vyhlásenia referenda do jeho konania jedenásť týždňov, počas ktorých asi pán Sulík prežíva veľmi podobné vnútorné pochody, osamotený, zaskočený a zmätený tým, že prezident vypísal referendum na dátum v zákonnom termíne. Aby bolo jasné, netvrdím, že Sulík je gauner, ale myslím si, že o jedenásť týždňov prídeme všetci na to, že svojou kompetentosťou zatiaľ pripomína skôr Bulharského opravára áut, ako predsedu parlamentu.

Fero Sklenár

Fero Sklenár

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myslím, že sranda sa dá robiť zo všetkého. Nesrandujem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu