reklama

Denník SME škodí svojim čitateľom

Denník SME s veľkou nevôľou prijíma, ak ho označujem za protivládne a absolútne neobjektívne médium. A že, po slovensky povedané, nemám chuť sa s ním baviť, pretože on naozaj nepotrebuje odpovede na otázky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (54)

Moje stanovisko alebo reakciu použije len ako krovie na vopred pripravený príspevok, na vytvorenie zdania, že profesionálne a objektívne pristupuje k spracovaniu témy. Nech mi je teda dovolené nebyť súčasťou každodenného protivládneho besnenia a informovania na hony vzdialeného od štandardnej mediálnej praxe.

Po dnešnom letmom pohľade na tlačené vydanie SME (piatok 29. júla 2016) si dovolím dodať, že je nielen brutálne a neobjektívne protivládne, ale že aj škodí záujmom svojich čitateľov. Nech mi ako silný dôkaz poslúži konštatovanie, že dnes ani len slovkom (jedným jediným slovkom, aby som bol presný) neinformoval svojich čitateľov o včerajšej návšteve novej britskej premiérky T. May v Bratislave. Bulvár si všimol aspoň jej nadšenie pre topánky. Nebudem nikoho presviedčať, ale ja naozaj nepotrebujem fotku v SME s britskou premiérkou. Ale úcta k nej a čitateľom SME si žiada minimálne krátku informáciu o jej pobyte na Slovensku a predovšetkým o dôvodoch, pre ktoré pricestovala. Vedenie denníka veľmi dobre vie, čo v praxi znamená rozhodnutie voličov o Brexite, veď sa tým zaoberá celý svet. Len denník SME bol nepochybne presvedčený, že akákoľvek informácia o stretnutí a obsahu rokovania May – Fico nezapadá do filozofie denníka tĺcť hlava nehlava do vlády a zatajovať všetko konštruktívne, čo by s vládou SR mohlo byť spojené. Denník SME škodí čitateľom aj preto, že ignoroval dôležitú tému rokovania, ktorá sa týka postavenia takmer 80-tisíc občanov SR, ktorí pracujú vo Veľkej Británii a ktorých budúcnosť môže byť Brexitom významne dotknutá. V tom lepšom určite nie. Ale keď ide o vládu R. Fica, kašľať na 80-tisíc občanov SR! Neverím, že na svete existuje denník, ktorý sa považuje za mienkotvorný, ktorý by ignoroval návštevu politika č. 1 z takej veľmoci, akou je Veľká Británia, nehovoriac o tom, že je len krátko vo svojej funkcii a čelí obrovským výzvam. To, že na Slovensko prišla, lebo sme predsedajúcou krajinou EÚ, na čo by sme mali byť všetci hrdí, už denníku SME nehovorí absolútne nič.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ignorancia T. May, lebo sa stretla s R. Ficom, je jedna vec. Tou druhou je náhradný program, pre ktorý sa tlačený denník SME na dnešný deň rozhodol. Titulnou fotografiou a viacerými textami informuje, že v podstate zodpovedám za celosvetový terorizmus, lebo pri niektorých útokoch sa objavujú zbrane, ktoré pochádzajú zo Slovenska. Chcem veľmi pragmaticky denníku SME pripomenúť, že ručné zbrane sú bežný obchodný artikel, s ktorým legálne obchodujú viaceré slovenské firmy. A tam, kde sa nepresadia, je to len preto, lebo v ťažkej medzinárodnej konkurencii zbrane dodá niekto iný. Nech sa páni z denníka SME netvária, že si nepamätajú začiatok 90–tych rokov, kedy napriek rozpadu tzv. východného bloku mal náš zbrojársky priemysel určitý potenciál. Nepamätáme si, ako nám naši západní priatelia morálne pripomínali výrobu zbraní, aká je hnusná a odporná? Ako na túto rétoriku naleteli v Čechách a na Slovensku všelijakí ľudskoprávni svätuškári pri moci a západným priateľom vyhoveli reálnymi krokmi obmedzujúcimi tento potenciál? A ako trhy, ktoré sme stratili, okamžite obsadili výrobcovia zbraní z krajín, ktoré na náš úkor moralizovali? Ľudia v denníku SME to všetko vedia. Ale prečo nekopnúť do vlády, prečo neurobiť z nás dobre že nie spolupáchateľov teroristických útokov, veď to dobre poslúži ako zásterka neochoty informovať o návšteve významného štátnika.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Preto ešte raz a zrozumiteľne. Denník SME je štvavý protivládny denník, neobjektívne médium, ochotné zatajovať a prekrúcať dôležité informácie s jediným cieľom. Poškodiť súčasnej vláde za každú cenu. Aj za cenu, že čitatelia si v ňom neprečítajú také elementárne údaje, ako že zajtra ráno vyjde slnko. Tak sa mi, prosím, nečudujte, že niet o čom sa s ním baviť. 

Robert Fico

Robert Fico

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  113x

Robert Fico, politik, predseda strany SMER - SD Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

748 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu