Nebezpeční svätuškári

Neschopnosť alebo neochota (z rôznych dôvodov) pomenovať veci správnymi slovami sa stáva nočnou morou mnohých politikov, a to nielen u nás. Keď je niekto neschopný, tak tomu nepomôže nič.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (255)

Nebezpečnejšie je, ak niekto v situácii reálneho ohrozenia mlčí alebo úmyselne vtĺka do hlavy verejnosti videnie sveta, ktorému ani sám nemôže veriť. A najhoršie je, ak niekto nechce hovoriť o veciach priamo, aby sa nestal terčom médií, akým je denník SME, ktorý sa vo svojej posadnutosti voči vláde SR v otázkach teroristického ohrozenia úplne pomiatol. Až sa stáva nebezpečným...

 Z najvyšších politických stoličiek (prezident, EK a pod.) počúvame, že nemáme spájať teroristické ohrozenie Európy s vlnami migrantov. Podobné vyhlásenia majú predovšetkým politici, ktorí buď úplne podcenili hrozby spojené s migráciou alebo majú výčitky z jej nezvládnutia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Od začiatku migračnej krízy som okrem humanitárneho aspektu zdôrazňoval jej bezpečnostné riziká. Vychádzal som z relevantných spravodajských informácií, ktoré naznačovali participáciu Islamského štátu na organizácii migračných vĺn a na obrovskom biznise spojenom s nelegálnym prevádzaním migrantov do Európy. Služby priamo avizovali infiltráciu bojovníkov IS do migračných vĺn, či nábor do IS v migračných táboroch. Ak už denník SME neverí slovenským orgánom, dúfam, že nespochybňuje nemeckú tajnú službu, ktorá hovorí o najmenej 100 prípadoch náboru v nemeckých migračných táboroch. Pre teroristov musí byť požehnaním donebavolajúce porušovanie pravidiel ochrany schengenských hraníc. Ak do schengenského priestoru cestuje počestný obchodník alebo turista z nečlenského štátu tzv. Schengenu, potrebuje komplikované víza a možno ho pri prehliadke na letisku aj vyzujeme. Európska únia však mlčky tolerovala a toleruje, že na jej územie denne prichádza nelegálne 10-tisíc ľudí z Afganistanu, Sýrie, či Iraku a nikto ich ani neidentifikuje, ani neodoberá odtlačky prstov, ani nerobí osobnú prehliadku. Môže nám len chodiť mráz po chrbte pri predstave, kto všetko takto vstúpil na pôdu EÚ a čo všetko mohol bez akejkoľvek kontroly zavliecť na jej územie (zbrane, výbušniny, špinavé peniaze, komunikačné prostriedky a pod.). Bolo to opäť Nemecko, ktoré konštatovalo, že na jeho území je viac ako 300-tisíc migrantov, o ktorých prakticky nič nevie.

Skryť Vypnúť reklamu

 Tragické udalosti v Paríži a vyjadrenie prokurátora, že dvaja z teroristov prišli do Francúzska cez Grécko, nepotrebujú žiadny komentár. Ale prečo máme mlčať o bezpečnostných rizikách spojených s migráciou, tomu naozaj nerozumiem. Chápem, že o niektorých veciach sa nepatrí hovoriť, ale ak ide o životy ľudí a bezpečnosť štátu, žiadna etika ma nezaujíma. Bezpečnostné riziká spojené s nelegálnou migráciou sú obrovské. Je trestuhodné, ak ich niekto chce ignorovať a zamlčiavať. Paríž, ruské lietadlo, Mali - to môže byť len predohra k peklu, ktoré nám IS môže v Európe predstaviť. A to najmä kvôli tomu, ako sa zanedbali bezpečnostné aspekty nelegálnej migrácie. Lepšie povedané, ako sa zanedbala v mene humanizmu a ľudských práv, ale aj zištných cieľov ako je lacná pracovná sila, celá nelegálna migrácia. 

Skryť Vypnúť reklamu

 Na mimoriadnu situáciu - mimoriadne opatrenia. V rámci Slovenska sme naštartovali všetky preventívne mechanizmy. To nebude stačiť, pokiaľ nezavrieme vonkajšiu schengenskú hranicu. Slovensko je pripravené pomôcť každej krajine, ktorá požiada o spoluprácu, ako sme to urobili v prípade Maďarska a Slovinska. Po zastavení prílevu ďalších migrantov, k čomu môže prispieť dohoda EÚ a Turecka, musí prísť na rad vysporiadanie sa s migrantmi nachádzajúcimi sa už na území EÚ. Veľa z nich sa bude musieť vrátiť. Nebudú to pekné obrázky. Európa si však môže za ne sama.

 P.S. Vláda SR považuje povinné kvóty za nezmyselné a nerealizovateľné, čo ukazuje aj prax, keď sa zo 120-tisíc migrantov podarilo rozdeliť len pár stovák. Odmietame stále povinné kvóty a do 18. decembra 2015 podáme žalobu proti rozhodnutiu o povinných kvótach. Predstavme si, že by oficiálni predstavitelia SR, či jednotlivých samospráv začali otvorené hovoriť o absolútnom zákaze prijímať migrantov zo Sýrie z bezpečnostných dôvodov. Svätuškársky denník SME a jemu podobní by vyskočili z kože. V USA Snemovňa reprezentantov odhlasovala obmedzenie prijímania migrantov zo Sýrie a Iraku z bezpečnostných dôvodov a 26 guvernérov dokonca migrantov verejne absolútne odmietlo. Ale v SME som zatiaľ žiadne vážne zdesenie, ktoré by bolo aspoň trochu podobné štipľavým príspevkom voči postojom vlády SR, z tohto prístupu nezaznamenal...

Robert Fico

Robert Fico

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  108x

Robert Fico, politik, predseda strany SMER - SD Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu