ako sa máme dnes ? Referendovo?

Zvyčajne som sa prihováral k 17. novembru a pri príležitosti komunálnych volieb, pretože tie sú asi najbližšie k občanovi a ich výsledky pocítime, často viac na kvalite svojej existencie na lokálnej úrovni.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Dnes, výnimočne po dlhých rokoch, máme možnosť využiť svoje ďalšie právo demokratickej spoločnosti a vyjadriť tak nie len to, kto nám bude vládnuť, ale i to, čo od neho ako od zástupcu nás občianskej väčšiny požadujeme. Možnosť vypísania referenda nám dáva ústava ako najvyšší zákon v štáte, podľa článkov 93 až 99 existujú prakticky dva spôsoby. Jeden, kde mocipáni buď z naozaj čistých alebo naozaj alibistických dôvodov vyhlásia referendum uznesením vlády alebo parlamentu.

Dnes máme na stole iný prípad.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes, nejakým spôsobom mnou nekomentovaným rozhodnutím, sa viac ako 350 000 občanov tohoto podtatranského štátu, uzrozumilo s myšlienkou, že nesúhlasí s niektorými skutočnosťami v tomto štáte, a že si praje, aby všetci občania tohto štátu vyslovili svoj názor na otázky, ktoré sa pre nich javia ako dôležité a podstatné. Je pravda, že sú medzi nimi aj jednoduché a možno ani nie tak dôležité priania s podstatným vplyvom na občiansku spoločnosť, ale nájde sa tam jedna z možností riešenia, ako chytiť za pačesy naších už opäť papalášov - nadľudí a ukázať im, že MY občania tohto štátu si želáme, aby i akokoľvek dôležitý poslanec či ústavný činiteľ mal takú istú zodpovednosť za svoje konanie ako máme MY.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes máme možnosť rozhodnúť o tom, či zbavíme poslanov NR SR ich poslaneckej imunity a spravíme ich zodpovedných za také malinké chyby, za ktoré nás občanov radi pokutujú, odoberajú nám práva, odsudzujú nás v mene republiky a seba samích nechávajú v panenskej čistote.

Dnes sa nespoliehajme na nejaké programové vyhlásenie vlády, dnes uchopme demokraciu do rúk a z úcty k 17. novembru zazvoňme novodobým blahorodiam a ich výsostným právam k beztrestnosti zbohom a zrušme ich "imunitu", nie preto že by sa to malo, ale preto že to DNES chceme TAK.

P.S.: Ďakujem Richardovi S., že nás pre túto možnosť navnadil a nakopol, ako i tým viac než 350 tisícom podpisom v nádeji na rovnaké spoločné práva a povinnosti s politickými dôchodcami.

SkryťVypnúť reklamu

P.S.2: Ten Richard S., ktorému ďakujem je ten spred volieb, lebo tento Richard S. už je iný Richard S. Aj ked tuším že to tiež tažko znáša.

Váš OBČAN Filčák

Mikuláš Filčák

Mikuláš Filčák

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

OBČAN kontrolujúci a vyžadujúci svoje občianske práva a dohliadajúci na efektívne vynakladanie prostriedkov najme na komunálnej úrovni a zaujímajúci sa o komunitné aktivity v Mestskej časti Bratislava - PETRŽALKA Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
SkryťZatvoriť reklamu