Súťaž o električenku ZDARMA do konca volebného obdobia vlády.

Vyhlasujem časovo neobmedzenú súťaž na volebné obdobie aktuálnej vlády, či to bude mesiac a či celé štyri roky je iba v ich rukách ale kto skôr príde ten skôr melie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Táto "spotrebiteľská súťaž" platí pre skupinu poslancov, ktorá navrhne zmenu alebo zrušenie zákona (paragrafu, odseku, písmena) o tom, že naši Ministri, Vláda, štátni tajomníci, nebudú mať právo prednostnej jazdy získa moju odmenu. Títo odvážlivci si vyžrebujú medzi sebou jedného čo získa zdarma predplatený lístok na Bratislavskú MHD do konca volebného obdobia.

Čo ma vedie k tomuto populizmu, TO že pokiaľ si naše politické korytnačky nezažijú to čo OBYČAJNÍ ĽUDIA denno-denne v zápchach, neskutočných minútach čakania na spoje MHD, medzimestskú hromadnú dopravu, vodiči ktorí strácajú tisíce peňazí na nekvalitných cestách a budú svoje panciere čo držia ich chrbtové kosti ešte ako tak pokope vyvážať v autách, v zakúpených "lacných" limuzínach, tak si realitu života asi nebudú všímať.

Populizmus by som rozvinul do takého absurda, že by som ministrovi dopravy zakázal používať diaľničné cesty, aby videl a zažil, tú úžasnú cestnú sieť, vláda na svoje teatrálne výjazdné rokovania nech cestuje vlakom, žiadnym IC ale normálnou lokálkou prípadne ešte tak rýchlikom I triedy. Prípadne nech sadne do červeného autobusu (môže byť aj zelený, modrý) a nech cestuje a spoznáva viesky na našej rodnej hrude.

Dovtedy nebude diaľnica do KE, cesta R7, nultý obchvat BA, nový most, prípadne niečo, čo nahradí ten lievik na Prístavnom moste v BA (ospravedlňujem sa že nespomínam iné lokality ale žijem v Bratislave), kým tie korytnačky nevytrestáme a nezobudíme ich týmto spôsobom?

Dnešná situácia je odrazom ich večne nesplnených snov, vízií o tom čo postavia, sľubov ako sa priblížia občanovi a ich rozhodnutí od stola. Bojov skupiniek a skupín o to kto lepšie predá zabraté územia pod novou infraštruktúrou, bojom za čo,......? Nemal by to byť v zásade boj za naše potreby cestovať , za to, k čomu Vám dali občania mandát, za to za čo Vás už roky prosia? ZA LEPŠÍ ŽIVOT na našom Slovensku.

Udivovalo ma minule pri ceste smerom na Raču, keď si zápchou v ranných hodinách razilo cestu k ministerstvu obrany jedno BMW, že prečo by mal mať minister takéto právo, nemá hodinky?, nemá sekretariát čo mu naplánuje presuny normálne a nie posadiť sa do štvorkolesového baranidla a raziť si cestu-necestu ?

Som až tak obyčajný človek že mi výsada tohto typu prekáža, že mi pripomínajú ich spôsoby to, ako sa pracovalo za čias boľševika.

Budujme prosím občiansku spoločnosť, tvorme výsady pre slušných občanov a nie pre politikov, nebojme sa ich "chytiť za ruku", a zakričať: "Haloo tu som, JA obyčajný Občan"

 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S pozdravom.

Váš občan Filčák.

Mikuláš Filčák

Mikuláš Filčák

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

OBČAN kontrolujúci a vyžadujúci svoje občianske práva a dohliadajúci na efektívne vynakladanie prostriedkov najme na komunálnej úrovni a zaujímajúci sa o komunitné aktivity v Mestskej časti Bratislava - PETRŽALKA Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu