Pán premiér, tento debakel je Vašim víťazstvom!

Stará pravda hovorí, že chvíľu si hore a chvíľu zasa dole. Neexistuje nikto, komu by všetko celý život vychádzalo. Dokonca ani Robertovi Ficovi. A on, ako skúsený politik, si toho musí byť plne vedomý. Je teraz na ňom, ako túto prehru spracuje. Trúfam si odhadnúť, že o ňom pár dní nebudeme počuť, pretože si potrebuje v kruhu rodiny oblízať rany. Keď to ale urobí, keď tá najväčšia bolesť prebolí, on sám zistí, že táto prehra mu môže v jeho politickej kariére, paradoxne, pomôcť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Pretože ak by sa prezidentom stal v tejto chvíli, bolo by to v rozdelenej, polarizovanej spoločnosti. Je viac než pravdepodobné, že by pokračoval vo svojom arogantnom štýle spravovania tejto krajiny. A je viac ako pravdepodobné, že o desať rokov by sa naša krajinka zmietala v ideologickom konflikte. Na Roberta Fica by sa potom spomínalo ako na človeka, ktorý nielenže nedokázal zabezpečiť základné životné istoty, ako to sľuboval, ale že jedinou istotou ktorú zanecháva je rozdelenie národa na červených a čiernych, na Ficov a Antificov, na pravých a na ľavých a z toho prameniaci morálny, spoločenský aj ekonomický úpadok Slovenska. Mal by istotu, že sa naňho bude spomínať ako na politika, ktorý priviedol našu spoločnosť a štát do morálnej záhuby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Robert Fico si však facku, ktorú včera dostal, vyhodnotí tak, že ju premení na svoje víťazstvo. Som si istý, že po pár týždňoch uvidíme nového Roberta Fica. Fica, ktorý bude robiť veľa vecí inak. Prestane spoločnosť rozdeľoval, podá ruku nielen Andrejovi Kiskovi, ako to už cez televízne kamery urobil, ale dokonca aj opozícii. Bude robiť všetko pre to, aby, až raz odíde, sa naňho spomínalo, ako na štátnika, ktorý významne ovplyvnil Slovensko v pozitívnom zmysle. Skrátka, bude sa snažiť nenapodobniť osud Vladimíra Mečiara. A práve táto prehra mu v tom výrazne pomôže. V takom prípade môže jeho debakel znamenať výhru nielen preňho samého, ale aj pre nás všetkých.

Michal Filek

Michal Filek

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem ako regionálny novinár a predseda občianskeho združenia Za Slušnejšiu Bytču pre všetkých. Snažím sa kontrolovať mocných a pomáhať bezmocným. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu