Najhoršia vlastnosť Slovákov je závisť!

V dnešnej dobe sa ťažko rozoznávajú lavičiari od pravičiarov alebo demokrati od diktátorov, lebo všetci ťahajú za jeden a to kratší koniec, ale s tým neobvyklým rozdielom, že čím je kratší, tým je bohatší.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Koleso mravnej pretvárky je poháňané neobyčajnou energiou - divadelnou - ako herci, ktorí podajú lepší výkon, ak je hľadisko preplnené ako poloprázdne. V tomto verejnom divadielku mravnej pretvárky sú herci najlepšie platení na svete. Divadielko, v ktorom hrajú lavičiari s pravičiarmi, demokrati s diktátormi, usmiatí so zamračenými, len aby dobehli toho druhého. Hnacím motorom je závisť, prečo?

Závisť je mentalita, povaha, karma, odborníci by namietali, ale podľa mňa je to slovenská nátura, závidieť aj monokel medzi očami. Zo závisti ohovárajú ľudia aj to čo je dobré, len preto, že oni to nevymysleli. Zo závisti aj vo voľbách volia menšie zlo, než malú začínajúcu politickú iniciatívu, ktorá má dobré úmysly.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Závisť avšak vyvoláva zlý úmysel, a to je to najhoršie na celej záležitosti. Títo ľudia, ktorí závidia majú chuť po pomste, po zákernej pomste. Pomste či už osobnej spoločenskej alebo politickej, dokonca aj nadnárodnej. Závisť prechádza do rafinovaných útokov bez ohľadu na následky, napríklad v politike. Objavil sa titulok:

Američania nám požičali, zapáčil sa im slovenský príbeh

Článok plný uctihodných omáčok, ale to pravé vysvetlenie nemá nikto odvahu napísať. Chýba veta, koľko dostali provízie, všetci vieme, že za každým obchodom sú provízie. Ja nezávidím, len by som očakával vetu: Za pôžičku strana obdržala 10% provízie to znamená 150 miliónov euro a tieto peniaze poskytla na výstavbu sociálnych lacných bytov pre občanov bez domova!

SkryťVypnúť reklamu

Verejné klamstvá sa uverejňujú ako dobrý skutok, pritom za každým „okázalým“ obchodom je zatiaľ „zlý úmysel“, na ktorý nemáme paragraf. Ako prvý krok je nutne urobiť poriadok v justícii odstrániť systém objednávky justičného bordelu aby sa slušní ľudia dostali do politiky, viď zaujímavá diskusia http://www.youtube.com/watch?v=IXUAcQVFFO0

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu