Prečo sa 17.november považuje za deň zrady a nie deň víťazstva.(2)

My starší sme sa už vyrovnali s oficiálnymi názormi, že 17. november 89 bol organizovaný zdola, spontánne z vôľe ľudu. Ovšem objavujú sa aj iné názory. Pre jedných bol "prechod" úspešný lebo zbohatli, a tí ostatní mali podľa nich prosto smolu, že sa nachádzali v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Opozičné názory zatiaľ nemajú miesto v médiach. Ale ako môžeme pozorovať okolo seba, nastupuje nová generácia, ktorej to jedno už nie je, a to je dobré.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

S veľkým záujmom pozorujem tento kanál na Youtube a odporúčam každému slušnému občanovi aby zhliadol aj tieto argumenty z „opačnej strany“. Je len stále hanbou, že naši politici sa stále tvária, akoby sa nič nestalo, akoby za chudobu i môžu občania sami, lebo si nevedia zarobiť. Svet je už taký, aj smrť Kenedyho sa doposiaľ neobjasnila, lebo proste sa nenájde odvážny vyšetrovateľ, ktorý by spočítal všetky dôkazy za - proti a vyniesol ortiel. Obdivujem odvahu Petra Pitharta, ktorý priamo do televízie povedal, že 17. november nebola žiadna revolúcia, ale dohoda o odovzdaní moci. Stal sa hrdinom, lebo povedal pravdu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

http://www.denik.cz/samet-rozhovory/pithart-nebyla-to-revoluce-ale-predani-moci.html

Na Slovensku je to horšie, politické špičky a s nimi aj všetci tí, ktorým sa darí a na zmene zbohatli majú strach povedať pravdu. Stále nás, myslím tým, tú mlčiacu väčšinu, považujú za retardovaných, hlúpych, sprostých imbecilov. A to nie je dobré, lebo ľudia vďaka internetu sa dozvedajú pravdu aj o týchto kľúčových veciach a čím dlhšie to budú naťahovať, tým horšie to môže byť pre nich. Objavujú sa totiž aj občianskí aktivisti, ktorí majú odvahu strčiť ruku do osieho hniezda.

http://www.peticie.com/peticiaobcianskehokandidatajanamolnara

SkryťVypnúť reklamu

Pri surfovaní na internete som objavil ďalšie pokračovanie diskusie na túto tému. V tejto druhej časti si môžete vypočuť skutočne veľmi zaujímavé názory občianských aktivistov na otázku kto profitoval a kto stratil. Profitovali tí, ktorým sa život zlepšil či už u dôvodov pripravenosti na zmenu, alebo z dôvodov väčšieho šťastia. Druhý názor je protichodný, podľa druhej skupiny práve väčšina stratila na svojích právach, stratila na dôstojnom živote, na šťastie v rodinách a stratila takzvanú ľahkosť žitia. Odporúčam všetkým slušným ľuďom pozrieť, počúvať a vytvoriť si vlastný názor.

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu