Sen slušných ľudí kontra sen politikov

Nedávno som vo svojom blogu napísal, že ak jeden člověk sníva, je to len sen, ale ak ten istý sen budú snívať viacerí, stane sa sen realitou. Ale tiež poznáme z rozprávky Aladinová zázračna lampa, že aj sen môže mať tie tienisté stránky. Sen o bohatstve a moci sa môže premeniť na realitu, keď ho snívajú viacerí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Snom pána Mečiara bolo vybudovať demokratické Slovensko, úprimne mu verím, že spočiatku mal ten dobrý úmysel, ale časom sa mu sen vymkol z rúk. Od samého počiatku tento sen chcel realizovať tajne prostredníctvom obrovskej štruktúry príslušníkov Štb. Lenže eštebáci neboli ľudia, ktorí pridávali hodnoty do spoločnosti, ale ľudia, ktorí prenasledovali svojích spoluobčanov za to, že mali iné myslenie, iný názor na svet. Teraz už vieme, ktorý sen zvíťazil.

Pán Lipšic, má krásny sen, citát :“ Snívam o tom, že Slovensko bude krajinou, v ktorej politici a štát budú pomáhať a chrániť slušných ľudí, nie arogantných oligarchov.“ Takýto sen bez príslušných dôkazov dobrého úmyslu je pre slušných ľudí len populistickým sloganom.

Sen slušných ľudí nie je len snom o zmene volebného systému, pravidiel referenda, priamej voľby sudcov a prokurátorov, to je sen v ktorom je povedané len „A“. Sen pána Lipšica, ktorý chce vlastnú stranu, možno už ju dlho pripravuje, tajne, možno to bude práve „Právo a spravodlivosť“, kde nastávajú zmeny. Ak by mal byť tento jeho sen úprimný, mal by povedať aj „B“, ako tento sen dosiahnúť.

Sen slušných ľudí, kontra politický sen je jednoduchý a úprimný – odovzdajte moc pod kontrolu občanov, to by bol pre obyčajných a čestných ľudí skutočný sen lepšej a spravodlivejšej budúcnosti. Prečo? Sen pána Lipšica skončí ako sen pána Mečiara, Čarnogurského, Dzurindu, Fica. Jeden človek môže mať neviem aké ušľachitlé myšlienky, ale keď sa dostane do ohrady ovečiek vlk, vieme čo ich čaká.

Tým „B“ som myslel nie zmenu volebného systému, ale zmenu vstupu občanov do politiky tak aby ako vo Švajčiarsku, každý kandidát musel najskôr preukázať v mieste bydliska svojú podporu minimálne od 10 rodín podpísaných pred štátnym notárom a mať za sebou prezenciu, že na jeho prednášky chodia ľudia, obyčajní ľudia. Tým „B“ som nemyslel zmenu referenda tým, že zrušíme kvôrum pre platnosť referenda, ale tak ako vo Švajčiarsku, že v referende sa bude rozhodovať to čo sa u nás zakazuje ústavným zákonom čl. 93 , (Predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet). Tým „B“ som myslel nie len priamu voľbu sudcov a prokurátorov, ale ako je to odskúšané v zahraničí, ktoré sa riadi heslom „niet zodpovednosti bez vopred vymedzeného trestu“ a tým „B“ malo byť povedané, že sa zruší doživotná funkcia sudcu a jeho imunita ostane len na výroky v súdnej sieni…. Tak by som mohol pokračovať.

Sen slušných ľudí som zachytil pri surfovaní po internete, ponúkam ho aj Vám všetkým slušným ľuďom, nenechajte sa znovu oklamať!

http://youtu.be/JlGqF0SBK3w

Filip Adamik

Filip Adamik

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som za kompromisy alle ak treba aj za radikálne riešenia kde dohoda nie je možná. Zoznam autorových rubrík:  Politika a spoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu