Železničná cenová akcia - ale bez prípoja

Vedúca dopravná spoločnosť v osobnej vlakovej doprave pripravila v období výletov pre školy a veľké skupiny vraj senzačné zľavy. Lístok odkiaľkoľvek do zaujímavej slovenskej destinácie za slušný peniaz vrátane vstupného. No, ale čo s takou zľavou, keď sa tam kvôli prípojom nemáte šancu dostať?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Na Čiernohronskú železničku za menej ako 9€ z celej republiky. Teda skoro.

Do obce Chvatimech okr Brezno, kde je možné prestúpiť na úzku železničku, chodí denne pár vláčikov. Ak by ste sa tam chceli dostať so žiakmi napríklad z Považskej Bystrice, Čadce (obe cca 170km), či Prievidze (138km), tak si deti zhromaždite od 4:45 na železničnej stanici. Žilinskí školáci stačí, ak prídu na stanicu po pol šiestej. Od Vrútok na východ nerealizovateľné.

A prečo tak skoro ? Lebo ďalším spojom prídete do Chvatimechu o 15:09 po 6 a pol hodine cesty. (ZA - Chvatimech 138km)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak od Trenčína po Košice a vlastne až po Medzilaborce to nepôjde, skúsme teda inde.

Rožňava, Revúca nehrozí - nie je sa ako vrátiť.

Rimavská Sobota vyhráva - akciu môžu využiť práve deti z tohto kraja, ale budú musieť akceptovať, že ich vlak pôjde 75 km dve a pol hodiny - teda v prepočte priemernou rýchlosťou 30 km/h (ako lepší cyklista).Okrem toho malý detail, že dospelého človeka s celým lístkom by spiatočná cesta vyšla o 1,5 € lacnejšie ako celá akcia.

Lučenčania by za akceptácie obchádzky 60km mohli tiež akciu využiť.

No a tak sa nám to pomaly míňa - Zvolen, Žiar, Banská Bystrica majú výborné spojenie, ale cenou by prerobili. Vychádza to tak, že aby to bolo výhodné je táto akcia výlučne určená obyvateľom okolia Levíc, Nových Zámkov a samozrejme Bratislavy odkiaľ sa tam dostanete priamo.

SkryťVypnúť reklamu

Takže železnica zase opäť pripravila pre všetkých Slovákov odkiaľkoľvek výhodné zľavy a určite sa teší vyťaženosti vlakov osobnej prepravy.

Filip Šimo

Filip Šimo

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád každodenný seriál života, v ktorom vystupujú ľudia okolo mňa. Rád počúvam, rád hovorím, smejem sa a spím. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu