Prasacia panika a vrelé odporúčania

Pred dvomi týždňami nám prišiel do školy takpovediac telegram. Teda aspoň ja tak považujem odporúčania, ktoré boli zo siahodlhej problematiky kríženej s panikou skrátené na jednu A4 s veľkými písmenkami. Vraj máme prefotiť, rozmnožiť a nalepiť tak, aby deti čítali. Bude sa to kontrolovať zhora!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
často a dôkladne
často a dôkladne (zdroj: vlastná zbierka)

Leták slabšej grafiky o prasacej (vtedy ešte prasačej) chrípke s pár bodmi, ktoré by sme určite mali dodržiavať. Spoločne sme si pri vylepovaní ťukali po čelách, ibaže deti mohli verejne, my len tak v mysli.

Vraj sa máme čo najmenej zdržiavať na spoločenských akciách a hromadných podujatiach. Podaktoré deti smutné, že nám asi zrušia školské predstavenia, chytrejší, že teda zajtra by radšej neprišli do školy, veď pri toľkých spolužiakoch, jeden nikdy nevie...

Bezpodmienečne na ústach rúška. - Tak tu som šiel do kolien ja, keď som si predstavil 500 banditov a hlavne kolegyňu Boženu, ako by na hudobnej spievala Tancuj, tancuj s náhubkom. Ale najlepšia by bola desiatová prestávka. Alebo by sa teda ani nemalo hromadne jesť ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Umývať si ruky 30 sekúnd, mydlom a pod stálym prúdom vody - ČASTO - Na svoje si prišli matematikári, ktorí zistili, že ak by sme to chceli stihnúť, tak by sme si museli umývať ruky nielen v umývdlách, ale aj v záchodových misách a výlevkách a aj to by musel niekto stále splachovať. A samozrejme na etapy, pekne po triedach, podľa abecedy a dokola, lebo medzi posledným a prvým by prešla hodina a to už nie je často.

Ak sa prejavia príznaky obyčajnej chrípky, treba vyhľadať lekára - tento bod nechcem parodovať, lebo to je odporúčanie, ktoré je spoločnosti vštepované už dávno. Ale platí to aj pri zápale priedušiek.

SkryťVypnúť reklamu

Po príchode z cudziny, alebo pri styku s cudzincom si treba všímať prejavy na tele alebo preventívne navštíviť lekára. - Tak tu sa prejavila fantázia u starších detí a u kolegov. Jedna ôsmačka preľaknutá, že príde teta z Poľska, lebo strýko má päťdesiatku, či jej môže dať pusu, deviataci, že keď sa náhodou budú po tme bozkávať, či si majú najprv vypýtať pas.

Bol tam ešte jeden bod, na ten si už žiaľ neviem spomenúť.

Neznevažujem prasaciu chrípku, ani jej hrozbu a obete, no neudržím úsmev niekedy nad tým, keď sa paušálne zavedú odporúčania, ktoré pri najväčšom chcení nie je možné splniť... Alebo aj keby hej, tak za cenu vyhlásenia celoštátneho zákazu vychádzania a akéhokoľvek stýkania sa. A to by sme asi nevydržali, však :-)

Filip Šimo

Filip Šimo

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád každodenný seriál života, v ktorom vystupujú ľudia okolo mňa. Rád počúvam, rád hovorím, smejem sa a spím. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu