Keď sa obzrieme späť

V živote bývajú chvíle, kedy sa obzrieme späť. Na zážitky, čo sme prežili, ľudí, ktorých sme stretli, situácie, ktoré sa nám prihodili. Či už sú to tie šťastné, menej šťastné alebo tie, ktoré chceme, aby sa nám nikdy nestali. A práve pri týchto  kalkulujeme, čo by bolo, keby sme konali inak. Pýtame sa samých seba: „Boli by sme šťastnejší?" Ale je náš život naozaj o neomylnosti? O tom, že budeme šťastní, len keď sa nedopustíme žiadnych chýb?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Možno práve to je naša cesta, naučiť sa aj napriek pádom vstať, ísť ďalej a bojovať. Veď predsa sa hovorí, že to čo má cenu, za to sa oplatí bojovať. A možno aj práve vďaka tým pádom spoznávame, čo naozaj stojí za to. Niekedy práve tie pády, otvárajú oči. Určite nikto z nás nerád robí chyby a hlavne vtedy, keď ubližuje svojim blízkym. Ale ak sme schopní poučiť sa, chyby sa láskou stanú nepatrnými. Sú však aj chvíle, keď aj napriek našej snahe, slnko nevychádza. Akoby sa skrývalo za hŕstkou oblakov. Niekedy sa zase cítime bezmocní, máme vôľu, no strácame sa sami v sebe a tak ubližujeme ostatným aj keď nechceme. Vtedy verím, že niekto Vyšší je nad nami a aj keď to nie vždy cítime, neopúšťa nás. Možno len čaká, kým mu začneme naozaj dôverovať. On nasmeruje naše kroky a ukáže cestu. On je Ten, ktorý sa neobzerá naspäť, ale vždy dáva novú šancu a nádej. Nádej byť tými najšťastnejšími.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A znovu vyjde slnko.

Mária Fodorová

Mária Fodorová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

V športe bežec na krátke trate, no v živote volím tie dlhšie. Zoznam autorových rubrík:  Zo života súkromnéhoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu