Dá sa tromfnúť očkovacia lotéria? Dá - je tu SIAF.

Písmo: A- | A+

Sme hravý a vynaliezavý národ. Ale prečo súťažíme iba v tom, kto vymyslí väčšiu blbosť?

Motivácia očkovacou lotériou bola od samého začiatku nezmyslom, z ktorého majú odporcovia očkovania iba srandu. Ale keď už sme sa rozhodli, že to skúsime, mali sme jednoducho vyžrebovať každý deň 20-tich po tisícke, a v nedeľu 50-tich po 10 000 (to je tuším finančný limit). Bodka. Všetci rovní, a výhra pre mnohých zaujímavá. No ale to by bola nuda - všakže - a tak to dopadlo ako dopadlo.

Zdalo sa, že túto blamáž nič len tak neprekoná, ale mýlil som sa. Stačilo počkať dva dni. Medzinárodné letecké dni SIAF 2021 totiž vydali včera pravidlá pre vstup na akciu - a razom prebrali vedenie v súťaži. Vytvorili dve ohrádky - na severe a na juhu, do jednej vpustia plne zaočkovaných, do druhej OTP. Ja ako plne zaočkovaný mám už hneď tu dilemu, do ktorej mám vojsť pretože spĺňam obe kritéria. Statika je potom rozdelené - doobeda pre jednu ohrádku, poobede pre druhú. Medzitým dezinfekcia. A pozor - v prípade prekročenia počtu návštevníkov sa pravidlá otáčajú - takže druhá ohrádka doobeda a prvá poobede. Chaos, ktorý pri tom vznikne, je slabé slovo.

A povinné rúška - celý deň - vonku, na slniečku, ...

Bolo by to nadlho čo všetko toto obnáša - napríklad pre rodiny, kde jeden je očkovaný, a druhý nie (nehľadiac na deti), pre fanúšikov letectva, ktorí sa radi pristavovali pri stánkoch účinkujúcich (asi sa stánky rozdelia na polovicu ...), pre nás, ktorí sme si radi pokecáme na statike s personálom (tí tam nie sú celý deň), ...

Vedeniu SIAF sa potvrdilo známe pravidlo - ak chceš vyhovieť všetkým, tak dosiahneš iba to, že ťa všetci budú nenávidieť. Komentáre na FB to potvrdzujú. A pritom stačilo málo - zvoliť jediné riešenie - buď pustiť iba plne zaočkovaných alebo prijať OTP. Takto majú všetci tí, ktorí nadávajú na rozdeľovanie spoločnosti tromf v rukách - ohrádky.

To fakt sa nenájde na vláde - lebo samozrejme ministerstvo obrany má na organizovaní SIAFu rozhodujúci podiel - nejaký logicky uvažujúci človek, ktorý by dokázal zvážiť aký dôsledok bude mať nejaké konkrétne opatrenie? Toto si nezaslúžime.

P.S. Som veľký fanúšik letectva - na SIAFe budem už od štvrtku, ale dané riešenie pre samotnú akciu je veľmi, veľmi nešťastné.

Skryť Zatvoriť reklamu