Auto sa vraj vyberá podľa financií ale SUV musí byť čo najväčšie

Podľa najnovších štatistík sa tohtoročná letná sezóna stala doménou veľkopriestorových automobilov ako sú MPV, SUV a offroady.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Podľa čísiel z veľkého modrého autobazára sa len počas leta predalo o takmer 14 % viac ako za rovnaký čas vlani.

Nárast predaja veľkých automobilov je vraj spôsobený záujmom motoristov o zvýšenú bezpečnosť a komfort z jazdy. Istým spôsobom je to pravda, všetci chceme cestovať komfortne a hlavne bezpečne preto si volíme väčšie autá. Z dostupných štatistík je zrejmé, že prím hrajú overené a dostupné značky ako sú Kia Sportage, Ford Focus C-Max alebo Volkswagen Touran. Zároveň je tiež jasné, pokiaľ by sme chceli tieto autá kupovať nové tak by sme museli siahnuť omnoho hlbšie do vrecka. Preto ideálnou voľbou je práve jazdenka. Na trhu ich je ako maku a keď sa prejdete po ulici tak na z každého rohu vás chce zraziť nejaká cica na Landroveri alebo X6ke. Ale to je iná kapitola. Keď už ideme do väčšieho auta tak hľadáme pochopiteľne niečo použiteľné v cestnej premávke s čím aj zaparkujeme. Ročné alebo dvojročné autá sú akými kompromisom medzi značkou a cenou. A keď už sme pri tej cene. Široká dostupnosť úverov na nákup vozidiel mení nákupné správanie zákazníkov autobazárov. Už nevyberajú ako prvé, ktoré vozidlo si kúpia, ale zisťujú aký úver a výšku splátky im autobazár dokáže od úverovej spoločnosti zaistiť. Až potom vyberajú konkrétne auto, ktoré sa zmestí do danej ponuky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A keď už sme aj pri tých autách, ktoré si z bazára kupujete tak ak by ste chceli zase naspäť predať auto tak vám ho nemusí vykúpiť. Aj autobazár má svoje pravidlá a práva a teda nemusí vykúpiť všetky vozidlá. Predať niektoré ojazdené auto tak môže byť o niečo zložitejšie. Autobazár sa tiež riadi dopytom a o niektoré autá javia kupujúci menší záujem, hoci technicky môžu byť bezchybné.

SUV autá sú proste v kurze a tento trend súvisí so zlepšujúcou sa ekonomickou situáciou obyvateľstva. V zásade platí, že chcete veľké bezpečné auto. Komfort a bezpečnosť sú prvoradé kritériá. Takisto je logické, že ľudia volia novšie autá, povedzme 3-4 ročné za tretinovú cenu z bazára. Tá môže byť ešte v záruke, nebudú na ňu drahé opravy a ani náhradné diely. Konieckoncov trh sa týmto pádom omladzuje, čo vedie k lepšej bezpečnosti na cestách. 

František Pristaš

František Pristaš

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zarytý škodovkár a fanúšik MB1000, chodím na veterán zrazy a chcel by som si postaviť vlastný Velorex. Vo voľnom čase mi učarovali vlaky, rád objavujem históriu želežníc. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu