Charta spravodajstva a publicistiky STV:
Redaktori STV sa pri zostavovaní skladby spravodajského vysielania riadiť tzv. chartou spravodajstva a publicistiky STV. Ktorú v 1. decembra 2008 podpísal generálny riaditeľ Mgr. Štefan Nižňanský. Nič zaujímavé by na tom nebolo keby charta neobsahovala článok 19 bod 3 „ Informovanie o činnosti mimoparlamentných strán sa predpokladá, ak má politická strana dlhodobé preferencie nad 5% ( t. j. aspoň v troch po sebe nasledujúcich prieskumoch na vzorke viac ako 1 000 respondentov )."
Kritické hlasy u mimoparlamentných strán:
Už dlhšie sa ozývajú kritické hlasy v radoch mimoparlamentných strán. Mimoparlamentné strany organizujú pomerne veľa kvalitne spracovaných tlačových konferencií, ktoré STV odignoruje. Pritom si myslíme, že práve STV ako prvá by mala byť na tlačovej besede a informovať verejnosť. Taktiež si myslíme, že STV má povinnosť informovať verejnosť aj o činnosti mimoparlamentných strán a nie iba „prihrievať polievočku" vládnym alebo parlamentným stranám.
STV je čisto mocenská televízia:
STV začína potvrdzovať svoju neobjektívnosť a zaujatosť. Týmto svojím postojom otvára otázku či má význam, aby STV naďalej existovala a odoberala nemalé peniaze zo štátneho rozpočtu. STV bola, je a pravdepodobne vždy bude iba mocenskou televíziou, ktorá háji farby a záujmy vládnej strany. Preto sa pýtam, či nie je čas aby sme STV predali a spravili z nej komerčnú televíziu? Aspoň by to každému koncesionárovi ušetrilo 33,10 EUR.
Je čas na zmenu:
Je na čase, aby STV Štefana Nižňanského odstránila z článku 19 bod 3 a aby STV sa začala správať verejnoprávne, objektívne ako sa patrí na verejnoprávnu televíziu. STV, by mala začala chodiť na tlačové konferencie mimoparlamentných strán a informovala o tom vo svojom spravodajstve. Mimoparlamentné strany, ktoré poberajú príspevok na činnosť zo štátneho rozpočtu by mali mať priestor v STV a taktiež voliči ( koncesionári STV) strany, ktorej odovzdali svoj hlas majú právo byť informovaní o jej činnosti v prípade, že túto činnosť vyvíja.