Očkovanie Covid 19 a prečo sa dám očkovať.

Som fanúšik vedy, výskumov, modernizácie či digitalizácie. A tak jednoducho z toho vyplýva, že aj fanúšik očkovania, lebo vďaka nemu tu viacerí aj sme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pomôžem si slovami Peťa Koupila z Progresívneho Slovenska. "Mám za sebou povinné očkovania a toto vnímam ako možnosť dostať túto situáciu čím skôr pod kontrolu. Očkujú sa v Británii, v Rusku, budú nasledovať ďalšie krajiny. Očkovanie nie je žiadna nová, neznáma vec." A práve tá posledná veta je najdôležitejšia.

V komentároch na sociálnych sieťach a v prieskumoch sa ľudia vyjadrujú, aké nebezpečné je očkovanie, a že nie sú vylúčené vedľajšie účinky a ktovie čo to spôsobí. Pýtali sa toto isté pri očkovaniach z minulosti? Proti zápalu pľúc, chrípke či iných oveľa zákarnejších chorobách? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa môjho názoru však nie je nevyhnutné niekoho do niečoho tlačiť. Očkovanie by preto malo byť dobrovoľné a som presvedčený, že väčšina spoločnosti sa očkovať dá. Budú to nielen zdravotníci a sociálni pracovníci ale aj ľudia zo štátnej správy a možno aj niektorí politici, ktorí vykrikujú len to, čo sa hodí, čo hovorí verejná mienka. 

PS
PS (zdroj: Progresívne Slovensko)

Za seba môžem povedať len jedno, nie som lekár ani odborník na vakcíny, lieky či očkovania. Ale verím našim lekárom a odborníkom a nechám si od nich poradiť. Ak bude vakcína schválená v EÚ a našimi príslušnými inštitúciami, nebudem mať dôvod hľadať v Googli jej vedľajšie účinky, ale prečítam si ich priamo v pribalenom letáčiku. 

Marek Gabonay

Marek Gabonay

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  16x

Neprofesionálny športovec, bývalý novinár, špecialista na content, fanúšik elektronických športov, laický fanúšik Revolutu, člen Progresívneho Slovenska. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu