
Nie, nemyslím to osobne, poukazuje na voličov, ktorí volili stranu Mariána Kotlebu a stranu ĽS – NS.
Len, aby neskôr neplakali, keď zo slovenského parlamentu sa stane jedna politická show, alebo horšie, politický cirkus v priamom prenose.
Viem si veľmi živo predstaviť, ako to po parlamentných voľbách bude vyzerať.
Pomaly môžeme týmto pochovať demokraciu na Slovensku.
V NR SR bude viac hádok, viac škriepok. Natíska sa však otázka.
Bude času riešiť problémy nás občanov – voličov? Tromf v rukách majú Kotlebovci . Využijú svoju moc a vplyv, aby znemožnili všetky politické strany a budú sa v očiach svojich voličov ďalej a ďalej zviditeľňovať.
Do slovenskej politiky vstupuje rokom 2016 extrémizmus, a možno a aj horšie.
Ak minister zahraničia SR Miroslav Lajčák vysloví myšlienku cez média, na adresu Mariána Kotlebu a jeho strany, že v slovenskom parlamente nikto nechce fašistov, je situácia viac než vážna.....
Za celú situáciu môžu politici. Je to v politike , ktoré strany doteraz viedli, a najmä i nevšímavosť, že na Slovensku extrémizmus ukázal svoju pravú tvár.
Kotleba nezvládol funkciu predsedu VÚC. Ako môže zvládnuť funkciu politika v parlamente? Tým končí pravdepodobne politická strana Smer na Slovensku. Aj keď vyhrala parlamentné voľby 2016, bude to mať veľmi ťažké zostaviť vládu.
Bude sa opakovať scenár z roku 2010, kedy Smer vyhral, nedokázal, zostaviť vládu. Ak ju nebude vedieť zostaviť aj teraz, na rad prichádza strana SAS, ktorá skončila v parlamentných voľbách 2016 ako druhá víťazná politická strana.
Tá bude musieť pokúsiť po prípadnom neúspechu Fica zostaviť svoj vládny kabinet, druhýkrát zostaviť vládu. Ak sa to Richardovi Sulíkovi nepodarí, nasleduje najhoršie, čo môže prísť pre politickú stranu Smer, predčasné parlamentné voľby.
Voľby 2016 priniesli mnoho sklamaní, do parlamentu sa nedostalo SMK, ani KDH. Ale voľby 2016 ukázali veľa prekvapení. Boli úspešne pe SNS, ktorá sa do parlamentu dostala.
A čo ďalej, a hlavne, ako ďalej?
Obrovským prekvapením, nie dvakrát príjemným sa stala Kotlebova strana ĽS –NS tým, že získala viac ako 5 percent, a tak znova vstupuje na čele Jánom Dankom do slovenskej politiky. Sklamaním je strana Sieť, ktorá svoje siete zle rozložila. Do parlamentu sa síce dostala, ale s nízkym percentom zvoliteľnosti.
Voliči sa opäť nepoučili a znova sa popálili na vlastnej koži. A nehovoriac o zahraničí, konkrétne v Bruseli, kde sa o nás hovorí , že sme volili nacionalizmus. Nech to dopadne akokoľvek, Kotleba hodil všetkým rukavicu, a bude sa ťažko naprávať chyby voličov.
Pretože poniektorí volili oveľa väčšie zlo, ako bolo treba. Bude zaujímavé sledovať politickú situáciu na Slovensku a hľadať odpoveď na otázku. Kedy zapadne v slovenskom parlamente Mariánovi Kotlebovi politické slnko. Súmrak nad Slovenskom sa totiž blíži.
Takto je ťažko veriť na akékoľvek svitanie.