Fico "baskervillský"...

Pán premiér ohlásil národu cez svojho hovorcu, že mal" zvláštny sen": SDKÚ spáchala samovraždu v priamom prenose. Keď som to čítal na teletexte STV, tak som sa zľakol, či naozaj niekomu nepreskočilo. Nie, nič také sa  nekoná. Náš" kráľ" pop-ul-izmu" názorne predviedol, ako sa manipuluje s verejnou mienkou. Zvolebnieva sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Aj ja som mal desivý sen, a za to možete Vy, pán premiér. Videl som vás vrčať, ceriť zuby, oči ste mali krvavé a obočie vám v tme svietelkovalo. Boli ste kdesi v močarisku, za veľkou zlatistou kopou hnoja a priviazaný na reťazi. Aj by som Vás vyslobodil z toho postavenia, ale keď som videl obrovského "terminátora", ako vám priniesol žradlo, a ešte Vás aj cvičil-hecoval k agresivite, tak som radšej stiahol chvost. Vyzerali ste ako bojové plemeno pitbulla, no v tom najlepšom sa mi sen zrazu stratil. Ráno som o tom premýšĺal a usúdil ,že ste to možno nebol ani Vy, ale pes baskervillský. Nejako sa mi to vymklo spod kontroly a zmixovalo. Táto moja analógia má bližšie k realite ako to vaše pofidérne prehlásenie, lebo volič už Dzurindovi vystavil účet, no vám nie. Aj v románe sira A.C. Doyla- Pes baskervillský-ide v konečnom dôsledku o získanie majetku nelegálnou formou. Pes-monštrum-slúžil ako zbraň svojmu pánovi na dosiahnutie tohto zámeru. Pes zastrašoval, útočil, hryzol a likvidoval konkurenciu-dedičov. Človek ho vycvičil aby zabíjal. Nemyslel, robil to za pochvalu pre svojho pána a odmenou mu bolo žrádlo. Agresivita u psov má rôzne príčiny, obdobne je to aj u ľudí. Sú s tým pomerne veľké problémy, vie o tom svoje aj poslanec Galbavý.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Agresivitu psov definujeme ako intenzívnu, výrazovú a emocionálnu deštrukčnú reakciu, ktorou sa jedinec zameriava na objekt svojej frustrácie, ktorá mu bráni dosiahnutie určitého cieľa. /MVDr. Anton Hvozdík CSc./

Agresívne správanie je určované dvoma faktormi: vrodenými a získanými. Sú rôzné formy agresivity napr. Fóbické agresívne správanie je podmienené strachovým podnetom rôznej kvality a kvantity /iný dominantný pes, autoritatívny chovateľ, akustické podnety./ Dominantná teritoriálna agresivita je charakterizovaná inštinktívnymi, ale aj naučenými prvkami správania, ktorou si pes bráni svoje teritórium /areál domu, majiteĺa, obľúbené predmety./ Táto teritóriálna agresivita, však nemusí vždy vyvolať agresívne správanie. Môže sa pritom jednať len o signalizačné prejavy hrozby-brechanie, zlostný pohľad, atd.

SkryťVypnúť reklamu

Aká zvláštna zhoda náhod u človeka a psa! Aj tak nejako sa dá vysvetliť frustrované správanie premiéra, jeho emočná nestabilita až agresivita. Roky bojuje, útočí v opozícii aj v koalícii. Terčom mu je zakríknutá opozícia, novinári, a teraz už aj obyčajní ľudia-pešiaci, čo mu všetko nezhltnú, t.j. vidia si na koniec nosa. Bojí sa pochodu pešiakov na šachovnici moci, ich precitnutia z letargie, ako aj z poznania pravdy, že kráľ je nahý. Uvedomenie si ľudí, že faktický nie je tzv. sociálny demokrat, ale kapitalista, ktorý často aj zúrivo bráni záujmy zlodejov, babrákov a stranických kamarátov, mu nedáva spať. Zahmlieva, odputáva pozornosť od skutočných problémov Slovenska-nezamestnanosti, korupcie a klientalizmu, marazmu v školstve, zdravotnictve, či v zhoršovaní podnikateľského prostredia pre živnostníkov. Vyťahuje staré mini kauzy a zakrýva svoje maxi kauzy. Bojí sa odhalenia pozadia veľkých podvodov, možno ma strach , že vyplávajú nové veci na povrch, a to čo vieme, je iba špička ľadovca. Preto sa vyhýba priamej konfrontácii s opozíciou a uprednostňuje svoje ohlupovacie monológy vševedka. Sulík aj Dzurinda by ho argumentačne vygumovali, a to by jeho narcistické ego neznieslo. Permanentne v STV osočuje bez možnosti sa brániť-vivat demokrat. Ak si k tomu pridáme ješitnosť, aroganciu, pýchu bez sebareflexie a veľkorysosti, tak tu nemáme štátnika, ale lokaj-politika druhej kategórie. Slovensko sa aj vďaka jeho politike stalo dojnou kravou s nízkou úžitkovosťou. Vydojili ju podvodníci a zlodeji. Fico si je toho vedomý, a preto čoraz agresívnejšie verbálne útočí a " hryzie" vôkol seba. Preventívne sa vyhráža, či zastrašuje. Potrebuje kľud a nie nové kauzy a konfrontáciu, ktorá by mu uškodila. Chce umlčať opozíciu a všetkých tzv. neprajníkov. Hrá na imidž čestného a spravodlivého politika, ktorý koná v záujme ľudí a národa. Cieľ je jasný- maximálny úspech vo voľbách, a čo najmenej sa s niekym deliť o moc. Fico asi lipne na moci viac než mucholapka na muche, bojí sa neúspechu a zlýhania, hlavne vo voľbách. Môže vyhrať, ale nemusí zostaviť vládu. Preto sľubuje aj rozdáva a zadĺžuje občanov. Snaží sa mať všetko pod kontrolou. Keď sa cíti byť ohrozený vo svojích záujmoch, vyráža do útoku ako legendárny "pes baskervillský". Snaží sa likvidovať svojich politických oponentov aj "údermi pod pás". Teraz už asi nemá čas na zahladzovanie stôp, ani na upratovanie, lebo bojuje... Dokedy?? Prečo robí zo seba, kvázi, psa baskervillského, resp.pre koho a za čo to robí, najlepšie vie len on sám. Asi mu to stojí za to. Vôbec mu nezáleží na tom, že sa zapíše do histórie Slovenska ako jeden z najhorších premiérov, ktorý hospodársky aj morálne zdevastoval túto krajinu. Fico si svoje teritórium chráni lepšie ako Skúkam-dobrý pes, čo pomáha ľuďom, preto mu na bráne nevisí tabuľka s nadpisom "Pozor zlý pes.".

SkryťVypnúť reklamu

Na Slovensku chýba aj odvážny Sherlock Holmes, aby vypátral, odhalil a potrestal všetky prešlapy a zločiny. Možno sa premiér mýlil a rok 2009 nebude pre neho tým najhorším v jeho kariére. Pán Sulík,Fígeľ aj iní máte šancu to zmeniť k lepšiemu.

Ján Gaborčík

Ján Gaborčík

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spišiak - nie celkom "slepý". Súkromný vetrinárny lekár so záľubou komentovať politické dianie formou článkov resp. básní. Iné záujmy - šport, história,varhany, šachy, príroda.Obľúbená pieseň: Goraľu, czi či ne žaľ. Pod úbočou... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu