Kto utrie soplíky Ficovi?

Pán premiér to v relácii Na telo naplno rozbalil. Dozvedeli sme sa, že on soplíky opozicii nebude utierať. Bolo to zábavne, Fico sa smial, aký je "vtipný", aj závislá - nezávislá blonďavá moderátorka bola z toho  na mäkko. Bugár bol zaskočený, či očarený, ako to ten Fico vie povedať: z mosta do sprosta. V krčme sa  lumpen-proletáriat vytešoval, z toho, ako im to  Fico zase natrel. Možno sa všetci iba predčasne smiali, na vlastnom pohrebe, papierového tigra Európy t.j. Slovenska.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Dnes sa občania konečne dozvedeli "senzačnú" správu, že v aj tak mínusovom rozpočte chýba naviac 280 mil. eur. t.j. pre ficových voličov v korunách cca 7.5 miliardy. Musím to tak interpretovať, ako vševedko Fico, v horeuvedenej relácii, keď hovoril koľko korún chcú tí "nenažratí" učitelia-ide o miliardy,o miliardy!! Upozorňoval Bugára, aby sa tento štrajk nespolitizoval a aby táto doteraz neschopná opozícia sa nebodaj nezobudila a nenabádala ľudí k štrajku. Bugár mu to sľúbil, ale asi pozabudol, že terajší premiér burcoval lekárov do štrajku, keď bol v opozícii, a navrhoval im "skromné" zvýšenie platov až o 30%. On roztočil špirálu nespokojnosti s platmi. Vtedy Fica vôbec nezaujímalo odkiaľ vláda na to zoberie. Myslel si , že všetci odborári sú dnes priblbí, až blbí a budú ho slepo počúvať resp. dodržiavať jeho tajné politické dohody s oborárskými bossami. Bumerang sa vždy vracia, pán premiér. Z "vylepšeného" zákonníka práce, ak nemaš prácu, sa nikto, ani tvoj spriaznený odborár nenaje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedysi"socialista" kričal, že opozícia je nejednotná, neschopná akcie, či neschopná vládnuť. Dnes plačlivo prosí, aby nepodnecovala ľudí k štrajkom, lebo EÚ a Slovensko je v svrabe. Najviac v svrabe je ale sám pán premiér a jeho neschopná vláda, a my občania nechtiac s nimi. Mnohí si myslia, že to zmykaný premiér už asi nezvláda, resp. nemá to pod kontrolou. alebo hrá politické divadlo. Na jednej strane EÚ pýta peniaze- aby bol solidárny, čo on aj je od začiatku-pomáha bohatým socialistickým kamarátom z blata do kaluže.Títo,keď vládli tak sa iba zadlžovali a žili si bezstarostne nad pomery celej EÚ. Doma to nemá náš najlepší "pedagóg" taktiež ružové, tlačia na neho jeho sponzori, aby plnil voči ním svoje predvolebné sľuby a zaväzky. A teraz v tejto dobe štrajky! Rád by vám aj prilepšil. Ale z čoho súdruhovia? Azda nestrhne z platu Harabinovi, Trnkovi, či Počiatkovi. Azda nesiahne na socialné vymoženosti jeho privelegovanej minority. Kto ho potom bude voliť? Oligarchovia sú taktiež nedočkaví. Ekonomika sa prepadáva, živnostníci sú nespokojní, podnikateľské prostredie je na úrovni Albánska. Zo Slovenska odchádzajú už aj veľké firmy a k nám sa tlačia pochybní investori z Ruska a Ukrajiny. Štátostrana Smer im chce "prezieravo" vybudovať širokorozchodnú trať. Fico asi okrem svojho brata, na tento neodkladný projekt, potrebuje aj o"zaslužilého odborníka na veľké investície"- Vážneho, ktorý sa"vážne" osvedčil, spolu so Širokým pri PP projektoch, rekonštrukcii hradu atd. Fico súrne potrebuje peniaze, mnoho peňazí, aby sa zavďačil aj Pente, či iným gorilám. Tak nás zadlžuje na finančných trhoch. Odkúpi od Penty poisťovne, iba preto milí občania, aby vás nebodaj neokrádali iní. To môžu iba jeho "celebrity". Len z tohto dôvodu zvyšuje dane prekvapivo aj tým najchudobnejším, ročne cca o 700 eur. Myslím si, že mnohí, aj štrajkujúci učitelia, čo ho volili raz isto vytriezvejú, ale za akú cenu? Týmto nekontrolovaným hospodárením a plytvaním, korupciou, či klentelizmom, rozvrátia načisto verejné financie, nebude na platy pre ostatných, ktorí ešte ani nestíhli štrajkovať. Roztočí sa špirála inflácie, ale aj sociálnych nepokojov. V tejto dusnej dobe, premier už asi ani nebude chcieť vládnuť, radšej zuteká, ako správny socialista na bezpečné miesto - prezidenta. Za predpokladu, že ho hlúpy a naivný volič znova bude voliť. Ale to už nie je istota, ani pre Fica. S istotami to prehnal. Doba éry jednofarebnej vlády bývalých komunistov, eštebákov, zlodejov sa musí raz a navždy skončiť! Každý cití, že ten čas sa neuprosne blíži. Zákonite musí niečo prísť. Morálna obroda spoločnosti zdola? Nová revolúcia? Možno nebude už taká nežná. Národ sa poučil? Alebo si zaslúži Slotov titul-debilný.

SkryťVypnúť reklamu

Fico je fakt v svrabe, ktorý si vyrobil sám. Darmo dnes vyzýva opozíciu, aby predkladala návrhy a riešenia, ako sa z toho marazmu dostať. Bola by hlúpa,po tom všetkom ,aby mu pomáhala. On na všetky sľuby okamžite zabudne, keď sa situácia, čo len trochu zlepší. Vtedy sa ničoho neštíti a chváli sa aj cudzím perím. Rúca sa pomalý, ale iste svet "veľkého" populistu,"pedagóga" a demagóga Fica. Presne tak, ako predtým jeho"neohrozeného" partnera Mečiara. Zo strachu snaď teraz ešte viacej klame,vyhráža sa, alebo naoko skuvińa aj plače. Ficovi už tečú soplíky, ktoré mu ani opozícia, ani oligarchovia, ani ľudia v uliciach súcitne nevytrú. Prečo? Lebo vedome klamal predovšetkým svojích voličov, t.j. hral sa na socialistu, pričom na rukách má darované hodinky, čo majú hodnotu asi 250 učiteľských platov. Fico má pred sebou iba dve cesty- jedná je cesta plíživej boľševizácie a nastolenie autokracie a represie so všetkými jej dôsledkami. Druhá je v tichosti odisť z politiky, aby nemusel skončiť ako iní, oveľa silnejší diktátori.

SkryťVypnúť reklamu

Aj títo si mysleli,že hocijakú revoltu ustoja a keď bude zle, že sa nájde niekto kto im z vlastného svrabu pomôže resp. utrie im soplíky arogantnej moci.

Pozde zbadali, že je už príliš neskoro. Masy nespokojných ľudí sa pohli. Fico, boľševici aj socialisti dobre vedia ako je ťažké nahnevané masy zadržať, a právom sa toho boja. Ak ho teraz niečo neosvieti, tak bude ešte raz prosiť aj nariekať. V zúfalstve a v bezmocnosti sa asi pôjde vyplakať k spriaznenej duši-Jakešovi resp. Chavézovi. Jedine ten ho snaď privinie a utrie mu súcitne slané soplíky. A ešte je tu aj Putin a vízia nového ZSSR.

Ján Gaborčík

Ján Gaborčík

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spišiak - nie celkom "slepý". Súkromný vetrinárny lekár so záľubou komentovať politické dianie formou článkov resp. básní. Iné záujmy - šport, história,varhany, šachy, príroda.Obľúbená pieseň: Goraľu, czi či ne žaľ. Pod úbočou... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu