Prezident nemôže perliť v parlamente.

Zakázal mu to prezieravo jeho "anjel strážny " Fico. Prezident nechce a nemôže vysvetliť občanom svoje kroky v súvislosti s (ne) vymenovaním Centéša za generálneho prokurátora. "Nestranícky"  prezident sa musel rozhodnúť tak, ako mu to bolo nariadené, jeho "anjelom spásy". 83 poslancov Smeru rozhodne, že argumenty prezidenta si nevypočujeme, hoci by sme aj chceli. Smer sa bojí a nepraje si aby:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

1. Pán prezident nechtiac prezradil občanom , čo by nemal, resp. čo by nechcel Fico

2. Aby sa poslanci nemohli pýtať na relevantné dôvody nevymenovania zvoleného GP

3. Aby sa verejne nehovorilo o porušovaní zákonov a Ústavy SR

4. Aby pán prezident znova verejne nebreptal a ľudia by sa z toho smiali

5. Aby sme sa nedozvedeli, že tento cirkus iba zakrýva zlú ekonomickú situáciu po nástupe tejto vlády.

6. Aby si náhodou ľudia neuvedomili, že ekonomické a spoločenské problémy táto vláda nevie riešiť.

Fico nechce, aby podľa neho opozícia len liala kýble "špiny" na "čistý" Smer, premiéra a prezidenta. Ale vyzerá to tak, že keby nebolo čo liať, tak by sa Fico s Gašparovičom nemuseli, tejto schôdze parlamentu, až tak báť. Prezident nie je chlap, dobehla ho jeho "podivná" minulosť. Nie je ani idiot, či mentálne retardovaný, je iba zbabelý. Možno ho fakt niekto "drží za gule", vie o ňom to, čo my nevieme. Preto je až tak prehnane servílny. On nie je, ani nikdy nebol sociálny demokrat, tak ako aj jeho kvázi ochranca Fico. To sú stále iba kryptoboľševici, ktorí držia spolu.Oni nám občanom nikdy neslúžili, ale iba vládli- klamali, privatizovali a poniektorí beztrestne kradli. Na vine sme aj my radoví občania. Odovzdali sme im priveľa moci, bez spätnej verejnej kontroly. Iba vyvážená moc a dobre nastavený systém kontroly moci prináša osoh každému občanovi a nie iba vyvoleným.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Národ by už konečne mohol začať aj rozmýšlať a nedať iba na prázdne slová a rozprávky o svetlej budúcnosti, o neistých istotách a začať od seba, svojej rodiny,atď. Je dôležité aj to, aké hodnoty vyznávame, lebo podľa toho si volíme politikov. Keď klameme tak nám klamár nevadí. Nečudujme sa preto, že etika a morálka nemá v politike adekvátne miesto, že politici klamú a zavádzajú,resp. kradnú. Je to ich parketa, ako využiť a zneužiť všetko v prospech jednej veci t.j. maximálnemu počtu získaných hlasov pre svoju stranu, resp. pre svoj osobný prospech. Je to asi pomýlené, ale tak sa u nás hodnotí úspešný politik. Fico, ako marketingovi guru, toto všetko dobre ovláda, je ďaleko pred ostatnými, ale za akú cenu? A toto mnohí jeho voliči nevidia, alebo nechcú vidieť a ani pochopiť. Slota kedysi povedal, že sme hlúpy národ a asi mal pravdu v tom, že máme čo sme "chceli"-kryptoboľševickú vládu jednej strany s prvkami totality-strachu aj beznádeje? Títo páni vedia ako chutí moc a každým dńom pritvrdzujú.........Dokedy?

SkryťVypnúť reklamu

P.S. Škoda , že to parlamentne divadlo nebude, mnohí sa tešili, lebo vedeli, že aj s malým gašparkom sa dá zahrať veľké divadlo. Ten zlý Fico, nám zakáže všetky kultúrne akcie.

Ján Gaborčík

Ján Gaborčík

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spišiak - nie celkom "slepý". Súkromný vetrinárny lekár so záľubou komentovať politické dianie formou článkov resp. básní. Iné záujmy - šport, história,varhany, šachy, príroda.Obľúbená pieseň: Goraľu, czi či ne žaľ. Pod úbočou... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu