S EX sex???

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vo viacerých pároch dochádza časom k strate. K strate v spoločnú eufóriu sa na niečo nadchnúť, k strate komunikácie, k strate záujmov, či samotnému faktu, že vaše prvoplánové zaľúbenectvo sa stalo stereotypom a samotný stereotyp utrpením...

Jediné, čo ich spoločne viaže a čim sa to pravdepodobne mohlo aj začať, je neuveriteľný sex. Avšak nielen sex drží pevnosť vzťahu. Možno to len jemne predlžuje. A tak sa sama seba pýtam. Dokážeme v partnerskom vzťahu existovať len vďaka nespočetnému číslu orgazmov a pudovému uspokojeniu?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dajme si fakt, že postupne sa pozrieme ( alebo aspoň jeden z dvojice ) pravde do očí a triezvym uvažovaním zistíme, že to jednoducho nemá zmysel naťahovať ďalej. Však partnerstvo nie je len o vzájomnom sexuálnom uspokojení. Taktiež chceme byť naplnené spoločensky, komunikačne, sociálne, či psychologicky...

A keď nám chýba jedna zo zložiek našich každodenných potrieb, začína sa vzťah pomaly dostávať do absencie ( citovej, komunikačnej, spoločnej opory... ). A my stojíme pred rozhodnutím- chcem vlastne túto stavebnicu dostavať, keď už si kocky dávno požičiavam z rezerv?

Postupom času odchádzame a chýbame si. No nie je to taká obyčajná strata. Nevadí mi, že jeho ponožky sa už neváľajú po fotelke, nechýba mi jeho silný smiech, ani tie trápne vtipy, ktorými ma vedel vždy dokonale znemožniť pred spoločnosťou. Jediné, čo mi chýba ako feťákovi droga, je sex. To spoločné posteľové dobýjanie, detské laškovanie, krásne spojenie tiel, jeho dych, tvoje vyvrcholenie. Chytá ťa menšia apatia- čo ak ma už nikto tak dobre neuspokojí? A keďže nemáš ani prinajmenšom chuť na nejaký nový vzťah- začína ti hlavou behať jedna a tá istá otázka... Prečo nie sex s EX???

Skryť Vypnúť reklamu

Poznám viac prípadov sex s ex... Jedna moja známa práve prežíva toto obdobie. Avšak v jej prípade, ak sa nepôjde liečiť, to môže mať dosť zničujúce následky...

Romana chodila s jej drahým Peťom päť rokov. No hlavne Romanine žiarlivé scény dusili jej miláčika až sa raz na to vykašlal. A to doslovne. Po piatich rokoch si pobalil všetky veci a s ich spoločným psíkom sa načas nasťahoval k jeho mamičke. Jediné, čo Peťa k Romane stále priťahovalo bola predstava Romana nie – partnerka, ale Romana – milenka. A tento snový obraz si dosadil aj do reality. Momentálne Romana a Peťo prežívajú spoločný polročný sex s ex. Problém je v tom, že Romana stále naivne v hĺbke srdca dúfa, povedane ona je o tom presvedčená, že ju jej drahý nemá len na noc. Však súložia aj počas dňa. J Vôbec jej nedochádza, že po danom náruživom akte Peťo odchádza do domu k svojej mamičke alebo ku kamarátom. A keď Romana potrebuje emocionálnu pomoc, nemá v ňom podporu, ale skôr popravu. Peťo sa ozve len keď má svoje sexuálne nutkanie ( ako narkoman, ktorý potrebuje svoju dávku ). Ako náhle však Romana začína riešiť ich spoločný vzťah, či čo vlastne spolu majú - alibisticky jej odpovie- „sme predsa rozídení, čo teda riešiš... “ Romana vtedy náhle upadá do depresie, slope, rozmýšľa o samovražde, začala fajčiť, neje alebo sa prepcháva... Sama som jej navrhla terapeuta, keď som ju videla do akého hnoja sa dostala. Ako sa mohla stať z normálne uvažujúcej ženy hračkársky gašparko?

Skryť Vypnúť reklamu

Existuje veľa prípadov sex s ex... Ja ich zaraďujem do troch skupín. Romanin stav môžeme zaradiť k tomu najhoršiemu- kedy dochádza k postupnému sebazničeniu. Vtedy si myslí ex, že nie je len na sex.

Ďalšiu skupinu tvorí sex s ex, kedy jedna strana stále očakáva. Vie, že momentálne ide len o sex, ale postupom času už nebude len ex. Tieto slečny sú si vedomé svojim statusom, avšak dúfajú, že to nie je status quo. Vtedy jeden z partnerov otvorí oči od svojej zaslepenosti a znova sa vráti z hniezda ex – partnerstva do post- partnerstva. Tu je len na osobe zaslepeného, či postupom času oslepne úplne a stane sa z neho psychicky labilná plastelína s klamnou predstavou ex-ex-ex. Alebo sa nad sebou zamyslí a pomocou známych a pravdaže samej seba sa vzdá sexu s ex a nájde si normálne životné fungovanie s neskôr normálnym partnerstvom.

Skryť Vypnúť reklamu

Posledná skupina sex s ex vystupuje pod nálepkou- sme kamaráti, ale neprekáža nám občas si spolu dobre pospomínať na našu bezbožnú súlož. Avšak vždy v sex s ex vystupuje osoba, ktorá sa stáva sexuálne nerovnocenná. Je to z dôvodu, že možno sama o tom ešte nevie, ale chce viac. Sexuálne prežitky kryje za ceduľku- robí mi to dobre, ale neuspokojuje sa len fyzicky, ale aj psychicky. Sex je bránou k stráveniu času s jej drahým...No je dostatočne silná sa na sex s ex vykašlať a možno zostať s ním aj kamarátkou, ak okrem sexu mali aj niečo viac.

Jediné, čo mi vyplýva so sexu s ex je, že nemá šancu na znovuopakovanie lásky, ktorá už dávno vyprchla. Ide tu len o pud. A aj keď sa môžete považovať za tzv. ženu s guľami, aj tu môže hroziť citový defekt. Moja skromná rada znie, radšej nie sex s ex. Spomeňme si, že nám to možno zo začiatku tak skvele neklapalo a všetko sme sa postupne naučili. Tak ako ste si naučili ex, si môžete naučiť aj next. A ak vám to klapalo v posteli hneď ako ste do nej vhupli? Čo sa stalo raz, sa môže stať druhýkrát.

Jednoducho miesto psychickému rozpoloženiu sexu s ex sa môžeme venovať užitočnejším a krajším veciam. Napríklad samej sebe. A keď sa náhodou stane, že vás ex zbadá v situácii- som dnes neodolateľná a vy mu dáte košom z dôvodu- neobľubujem sex s ex- ten pocit stojí za to. A možno v ten moment vás uspokojí skôr psychický orgazmus ako fyzický.

Vaša Katarína

Katarína Gajdošíková

Katarína Gajdošíková

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som neobyčajné dievča v neobyčajnom meste s neobyčajnými zážitkami, o ktoré sa chcem s vami podeliť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu