Moment preľaknutia

Písmo: A- | A+

Isto sa Vám to už niekedy stalo. Ste zamyslený a zrazu vám niekto urobí "hu". Pretrhne niť a na moment zabudnete, o čom ste to vlastne premýšľali. Presne toto je taktika Róberta Fica pred druhým kolom prezidentských volieb. Vystrašiť premýšľajúceho voliča a na chvíľku ho vyviesť z rovnováhy.

V tomto prípade sú to dva týždne, kedy stačí kydať na Andreja Kisku špinavosti z každej strany bez ohľadu na to či to pravda je, alebo nie. Na dokazovanie opaku čas, žiaľ, nebude. Našťastie, každý raz z úľaku precitne, v nedeľu 30. marca, to však už bude neskoro.

Róbert Fico je majster demagógie, klamstva a nesplniteľných sľubov. Nikto vám pred voľbami nedá viac, ako vám on môže sľúbiť. V týchto voľbách však stavil ešte na jednu kartu. Kartu vyvolania strachu, ktorá má na jednej strane mobilizovať jeho voličov, na strane druhej odradiť od účasti potenciálnych voličov Andreja Kisku. Pán Kiska je totiž pre Fica nebezpečným elementom. Okrem toho, že je jeho protipólom, ešte z jedného dôvodu: je nestraníckym kandidátom bez komunistickej minulosti a odzrkadľuje momentálnu náladu verejnosti voči tzv. brontosaurím stranám. Pokiaľ Andrej Kiska uspeje a bude dobrým prezidentom, bude to pozitívny signál pre všetkých voličov, ktorí sa doteraz báli nových tvárí v politike a súčasne umieráčik pre presluhujúcich politikov.

"Hu", zabral moment preľaknutia aj vo Vašom prípade? Potom blahoželám, svoj rozum používate správne. Nedajte sa však prosím zmiasť na dlho, táto taktika má totiž u Ficových voličov presne opačný efekt. Keďže Ficov volič takto nepremýšľa, jedinou niťou, respektíve tentokrát rovno povrazom, ktorý im môžme pretrhnúť, je ten čo nám chcú uviazať okolo krku. Nestrkajme preto do tejto slučky hlavu rovnako, ako ju nestrkajme ani do piesku. Poďme voliť!

 

Skryť Zatvoriť reklamu