Varíme s Ficom - Slovenské elektrárne s omáčkou z peňazí daňových poplatníkov

Písmo: A- | A+

Slovenská kuchyňa je typická skôr ťažšími jedlami, ktoré ale vynikajú svojou vôňou a bezpochyby aj chuťou, pričom pre konzumenta znamenajú bohaté nasýtenie na dlhší čas. Špecifickou je najmä slovenská politická kuchyňa, v ktorej sa už uvarilo všetko možné, niektoré suroviny dokonca aj dva krát. Jedným z takýchto už druhý krát varených hlavných chodov sú Slovenské elektrárne, ktoré pred pár rokmi podával svojim hosťom z Apeninského polostrova vtedajší šéfkuchár Mikuláš Dzurinda.

Dnes je hlavným kuchárom Róbert Fico, známy tiež ako omáčkový kráľ, ktorý však varí iba pre svojich kamarátov. Privoňať si k dnešnému menu ale môže každý. Z vône sa často dajú uhádnuť aj ingrediencie, tu je ich zoznam:

1 väčší podnik v čiastočnom vlastníctve štátu
1-2 policajné razie
1 kontrola Najvyššieho kontrolného úradu
1 jednostranne vypovedaná zmluva
1 minister
1 arbitráž
za hrsť veľkohubých rečí
štipka presvedčenia
veľa peňazí daňových poplatníkov

Postup je jednoduchý. Do podniku v čiastočnom vlastníctve štátu, v tomto prípade Slovenských elektrární pošleme policajnú raziu aj kontrolu NKÚ a necháme podusiť až kým nepustia šťavu, potom štyri mesiace až pol roka varíme v odkrytom hrnci. Slovenské elektrárne musia byť v tejto fáze bez chuti, vône a farby, pre nepozvaných hostí by mali dokonca pôsobiť nevábne a odpudzujúco. Pokiaľ niekoho stále lákajú, pošleme ešte jednu policajnú raziu. Slovenské elektrárne sú pomerne veľkým sústom, a preto do hrnca ešte prihodíme jednu jednostranne vypovedanú zmluvu, aby sa oddelilo Gabčíkovo, a až takto nakladáme na tanier.

Na omáčku potrebujeme jedného ministra, najlepšie s maslom na hlave, ktorého si roztopíme na veľkohubých rečiach a na chuť pridáme za hrsť presvedčenia o dopredu vyhratej arbitráži. Pokiaľ by sa arbitráž nevydarila, nalejeme veľké množstvo peňazí daňových poplatníkov.

Podávame na zlatom podnose naaranžované v štýle SPP.

Dobrú chuť J&T!

Skryť Zatvoriť reklamu