Najlepší vynález ľudstva?!

Nejeden z nás má hypermarkety v zuboch.  Ale je jedna vec, za ktorú si zaslúžia miesto v našich srdciach. Tou sú „teskotašky“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Poznámka na úvod: zámerne používam výraz teskotaška, pretože ani taká hipernovataška alebo kéérfúúrtaška (chyby sú zámerné!) neznejú tak pekne. No uznajte... Navrhujem to používať ako ustálené spojenie podobne, ako sme používali výraz „tatrovka“ na všetky typy nákladných aut, vrátane tých na pieskovisko. „Nesiem si novú tatrovku na pieskovisko a formičky v teskotaške“ – to by sa mohlo dostať do čítaniek.

Ale aby som sa vrátil k téme. Taká teskotaška má v sebe zakódovanú akúsi poéziu univerzálneho použitia. Okrem obligátneho nosenia nákupov ponúka takmer nekonečný rad iných využití.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Študenti, ale aj mnohé domácnosti si nevedia predstaviť život bez teskotašky ako smetného vrecka. Zimné obdobie ďalej doslova volá po využití teskotašky ako elastického dopravného prostriedku pri nedostatku sánok. Šup na svah a šup z neho dolu s teskotaškou pod zadkom. Len pozor na zabudnutý zvyšok nákupu. Napadá ma aj veľmi morbídne využitie teskotašky ako tichého nástroja zabijaka, ale to tu radšej nebudem rozpytvávať. V prípade núdze poslúži ako náhrada prikrývky hlavy či nejakej cennej veci v daždi alebo inej nepohode. Aj strašiť deti by sa s ňou na hlave dalo. Musíte uznať, že jej univerzálnosť je fascinujúca a vyberie si naozaj každý.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem týchto využití ma napadá aj čisto imidžová funkcia. To keď vo vašom meste otvoria nový hypermarket XY, a vy týždeň chodíte z nákupov z neho ako najväčší „makáči“ s emblémom hypermarketu na taške. Len aby všetci videli, že už aj VY tam nakupujete.

Celá táto paráda je navyše (teoreticky) ZADARMO. Prinajhoršom si teskotašku môžete čmajznúť v hociktorom hypermarkete aj bez nákupu. Len sa pri tom treba tváriť dôležito a ponad plece pozerať niekam do diaľky k imaginárnemu nákupu, ktorý potrebuje ešte jednu tašku. Ale to len v prípade, keď na vás predavačka podozrivo hľadí.

TESKOTAŠKA je jednoducho skvelý vynález. Teším sa ako v diskusií napíšete, na čo všetko už ste ju použili. Ja idem zatiaľ vybaliť nákup...

Michal Gardian

Michal Gardian

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek netrpiaci(na)newspeak. V pracovnej dobe sa "zabavam" so svojou firmou a vo voľnom čase úplne všeličím.Aj mne môžete nadávať/posielať finančné dary za dizajn blog.sme.sk, vybrali.sme.sk a www.sme.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáveci verejnéčo píšu inítehnológiezábavaextravíkendovníkDopisy Julkovi

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu