Je Skrúcaný naozaj hlupák?

Ako tak čítam čo píšu iní, narazil som na článok (asi) známeho blog-era Marián Jaslovského s nadpisom Skrúcaný je hlupák. Nepoznám p. Jaslovského ani p. Skrúcaného osobne, ale aj tak som sa náramne „pobavil“ ako povrchne sa dokáže blog-er prejaviť. Teda ak sa náhodou nejednalo o čistú iróniu...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Už prvá veta: Štefan Skrúcaný si prežil dni svoje dni mediálnej slávy, je viac ako perlou. A to bez ohľadu na to, že sa autorovi akosi poplietli slová. Frekvencia objavovania sa p. Skrúcaného na doskách divadla či v televízií bola a stále je vysoká, a tak sa o mediálnu slávu asi veľmi neobáva. Trocha tu smrdí závisť, ale poďme ďalej.

Intelektuálne povýšenecký autor vybral z článku Necítim sa zatrateniahodný vraj presne tie pasáže, ktoré dokonale ilustrujú, že Š. Skrúcaný JE HLUPÁK. Podľa názoru autora najmä preto, že má rád literatúru faktu, či televízne dokumenty. Tie uprednostňuje pred románmi a inou beletriou či pred vykonštruovanými filmami. TAK, a teraz nám má byť všetkým jasné aký veľký hlupák p. Skrúcaný je. Len mne to akosi stále nedochádza. Rovnako ako pár ľuďom v diskusií k tomuto článku. Sám si síce rád dobrý román prečítam, ale poznám hromadu ľudí, ktorý necítia (pseudo)intelektuálnu povinnosť tak činiť. Zároveň si ich však dovoľujem vážiť ako veľmi múdrych a obdivuhodných ľudí. Možno som tiež tým pádom hlupák. Pretože nedržím so správnou stranou. Tak nech! Radšej budem hlupákom ako povrchným pisálkom, ktorý na základe nejakého rozhovoru pre médiá posudzuje človeka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na záver ešte odkazujem p. Jaslovskému, aby si namiesto dennodenného hltania beletrie a sledovania filmov, radšej vzal do ruky mapu Slovenska. Tam by sa dozvedel, že Považská Bystrica, v ktorej sa stala tragická nehoda, je okresné mesto a nie akási dedina, ktorou P.B. tituloval v druhej vete svojho príspevku. Žiaľ, mapa nepatrí žánrovo medzi romány, takže asi radím márne... Poradím iné. Neverte blog-om :)

Michal Gardian

Michal Gardian

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek netrpiaci(na)newspeak. V pracovnej dobe sa "zabavam" so svojou firmou a vo voľnom čase úplne všeličím.Aj mne môžete nadávať/posielať finančné dary za dizajn blog.sme.sk, vybrali.sme.sk a www.sme.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáveci verejnéčo píšu inítehnológiezábavaextravíkendovníkDopisy Julkovi

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu