Zodpovednosť v demokracii

Britský minister vnútra David Blunkett odstúpil. Využil totiž svoje postavenie na drobnú pomoc pri urýchlení vydania víz. Napriek svojej popularite či určitým spôsobom výhodnému handicapu, sa však nelenil chopiť zodpovednosti a vzdal sa svojej funkcie, pretože „trocha“ prekročil prah svojich právomocí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Uznajte, že nespravil nič neľudské, nič čo by asi nespravil každý z nás. Niekomu z okruhu svojich blízkych pomohol z titulu svojho postavenia. Nikomu tým neuškodil a asi sa ani nijako neobohatil. V rozvinutejších krajinách (a nebojím sa použiť tento termín) však niektorí ľudia naozaj vedia o čom je demokratické spoločenské zriadenie. Nie len o tom , že si „robím čo chcem“ ale najmä o tom, že som v prvom rade zodpovedný za svoje činy. Tým viac, čím vyššie som v spoločenskom rebríčku.

Koľkí by asi museli odstúpiť z verejnej funkcie na Slovensku za to, že nejako pomohli sebe alebo blízkym nad rámec dovoleného? Obávam sa, že do toľko neviem narátať. Dve veci viem ale isto.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za prvé, že keby som bol verejným činiteľom, tiež už odstupujem, lebo som tiež len „povaha slovenská“.

Druhým istým faktom je, že do politiky by sa určite konečne dostali skutočne nové tváre. Po čase, ale predsa.

Michal Gardian

Michal Gardian

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek netrpiaci(na)newspeak. V pracovnej dobe sa "zabavam" so svojou firmou a vo voľnom čase úplne všeličím.Aj mne môžete nadávať/posielať finančné dary za dizajn blog.sme.sk, vybrali.sme.sk a www.sme.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáveci verejnéčo píšu inítehnológiezábavaextravíkendovníkDopisy Julkovi

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu