Chytilo to aj vás?

Mám na mysli tóny nástrojov, jedinečný rytmus hudby. Hudba je pre mňa oddychom, posilnením a zlepšením nálady. Niekedy z úplne mizernej nálady mám chuť tancovať. Stáva sa to aj vám?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Toto je strom hudby. Hudba má 2 vetvy (ska a punk). Z toho neskor vznikol rap, hip hop a podobné.
Toto je strom hudby. Hudba má 2 vetvy (ska a punk). Z toho neskor vznikol rap, hip hop a podobné. 

Už ste niekedy pocítili silnú chuť tanca, aj keď ste mali veľmi veľmi zlý deň? Mne sa to stáva pravidelne, život beriem aký je, nerozčulujem sa naopak, užívam si, bavím sa.

Čo vlastne počúvate? Ja počúvam Punk, Ska, Punk-Rock.

Na Slovensko sa "dostávala" hudba dosť ťažko za čias komunizmu. Silná cenzúra. Chcel by som tu načrtnúť vývoj ("punkovej") hudby na Slovensku. Najskôr to bol "VentilRG" (tí starší by si mohli pamätať), potom tu bola Zóna A (dodnes existuje a koncertuje) ale aj Vidiek. Neskor vznikol Polemic vela vela ďalších výborných skupín.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chcel by som sa zamerať na Polemic. Je to moja oblúbená hudobná skupina. Hrajú výborné SKA. Keď idem na ich koncert, vždy som plný očakávania, vždy prekvapia, vždy je skvelá nálada,vŽdy to stojí za to. Už teraz sa teším na ďalší ich super super koncert. Nejde o tom, aby bolo úplne vela ľudí ako na mega koncertoch známych slovenských popových kapiel, ale o tú zábavu. Keď je na koncerte 2000 ludí, tak to nieje moc osobné, ako ked môžte kričat spievat spolu s kapelou, niekedy na pódiu, niekedy pod ním.

Keď hovorím o hudbe, chcel by som podotknúť, že si dokážem zapamätať veľa textov, aj ked niekedy neviem, o čom sú. :D Pri počúvaní cestou do školy zo školy si spievam, niekedy aj tancujem. Som šialený a tí, čo ma poznajú to môžu len a len potvrdiť. Rád sa bavím a so super hudbou je to dokonalé/bezchybné.

SkryťVypnúť reklamu

A ešte odkaz pre hip-hoperov, rapperov. Neviem prečo nadávate, neuznávate (punk, punk-rock, ska, oi!) hudbu. Hudba je podľa mna hraná na hudobných nástrojoch, nie hlúpe zvuky z počítačov, a do toho hovorenie. Všetko ohladom terajšieho sveta hudby sa založilo na jamaike. Existujú 3 vlny SKA.

1. vlna - povodne jamaiske ska

2. vlna - 2tone (the specials)

3. vlna - terajsie SKA (hip-hop, rap)

Ja skor ako rap budem počúvať ludovky, SKA, punk.

Moja hudba - moja viera - môj život! Píšte komentáre, dotazy.

Ján Gergel

Ján Gergel

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nenávidím rasizmus, fašizmus, antiseminizmus. Každý iný, všetci rovní!! ĽUDIA PROTI RASIZMU ! http://www.tolerancia.sk/old/tolerancia.php?pg=main Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu