10 + 1 dôvodov, prečo neznášať leto

Ľudia sú dvoch kategórií - buď neznášajú zimu alebo nenávidia leto. Prvá polovica ma bude mať chuť ukameňovať a druhá so mnou súhlasiť. Ale ako by povedala moja mladšia sestra - haters gonna hate alebo tak nejak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nebudem klamať. Ja proste nemám rada leto. Nie žeby som ho vyslovene nemohla ani cítiť, ale ak by som mohla, vybrala by som si letnú hibernáciu. Ja viem, ja viem, že po tých semestrálnych a skúškových mukách je fajn teraz proste nič nerobiť, lebo keď sa týždeň pred štátnicami v piatok o 12:00 spustí skúška sirén a prvé, čo vám napadne je začať si recitovať zákon o civilnej ochrane, tak potom už niečo naozaj nie je v poriadku. Je fajn, že slovo "nič" má teraz nový, hlbší význam, ale povedzme si narovinu. Čo je právnik s Bc.? Teta v podateľni obecného úradu v Hošticích, príjemne sa usmievajúca a zakaždým vám želajúca pekný deň. Robím si srandu. Tety v podateľniach sa nikdy neusmievajú a už vôbec vám neprajú pekný deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale aby som neodbáčala. Toť dôvody, prečo nemám rada aktuálne ročné obdobie.

1. Potím sa, potíš sa, potíme sa. Je to prirodzené, ja viem, proste keď je človeku teplo, začne sa potiť. Každý normálny človek to chápe a toleruje. Ale čo je v 21. storočí absolútne nepochopiteľné, prečo niekto nenájde 2 eurá na antiperspirant, aby aspoň čo-to prekryla sladká vôňa. A nie je nič horšie ako zarastený starší ujo v bielom tielku, ktorý sa v autobuse chytí oboma rukami (!!!) tyčky nad vami.

2. Komáre a iná háveď. Nonstop. Tie malé potvory vôbec nezaujíma, že je deň, noc, skoré ráno alebo neskorý večer. Proste za vami priletia a keď ucítia, že vaša krv nie je na ich nôtu, budú lietať vždy zásadne okolo uší, aby vás srali, kým sa nenaseriete vy a proste si ich nepočkáte s tou najhrubšou knihou v ruke, aby ste ich ňou víťazoslávne zavraždili.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

3. Turisti. Japonskí turisti everywhere. V zime ich, samozrejme, tiež stretnete, ale v lete sa s nimi priam roztrhne vrece. Sú všade. Fotia sa pri paláci, v historickom centre, pod mostom, pri bilbordoch, pri starej mhd-zastávke, pri smetiakoch, všetko je pre nich atrakciou. Lámanou angličtinou vás poprosia, aby ste ich odfotili, ako jedia, ako pijú, usmievajú sa, neusmievajú sa a potom sa opýtajú, kde tečie tá voda, ktorá tu niekde má byť.

4. Grilovačky. S tými nemám osobný problém, ale keď si prestávate byť istý, či grilujete alebo ste grilovaný, sranda už prestáva byť. A potom vám smrdia vlasy od dymu.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

5. Sexi summer bodies. Nič vás nedokáže zdeprimovať viac ako krásne slečny v bikinách na pláži. V tom momente sa nejako podvedome prikryjete osuškou a spomeniete si na všetky tie nedele, keď ste si povedali, že od pondelka začnete chudnúť do plaviek.

6. Dusno. Neznesiteľné dusno. Ešte viac neznesiteľné dusno. A potom príde vykúpenie, keď zmoknete do poslednej nitky.

7. Posteľ. Nie žeby som nemala rada spánok. Ale keď zaspávate a z vašej izby sa stane sauna a z postele generátor tepelnej energie a vaše telo odmieta zaspať (o iných aktivitách nehovoriac), máte chuť sa vopchať do tej chladničky a je vám úplne jedno, že má rozmery väčšej škatule, a prespať tam celé leto. 

SkryťVypnúť reklamu

8. Keď sa chcete v krátkych šatách alebo šortkách odlepiť od koženej sedačky. Odhliadnuc od toho, že tento pohyb vydáva nechutný zvuk, môže to byť dosť bolestivé. Takže buď vaše vstávanie zo stoličky trvá neúmerne dlho, pokiaľ čakáte, kým sa odlepí vaša koža centimeter po centimetri, alebo sa na to vykašlete a proste si oblečiete niečo dlhšie s vedomím, že sa celý deň budete variť vo vlastnej šťave.

9. Pobyt v kuchyni dlhší ako desať minút. Proste vám nestačí, že vonku teplomer ukazuje tridsaťtri stupňov, vy si ešte dobrovoľne pridáte zopár desiatok stupňov, nech máte aspoň pocit, že ste v tropických krajinách, keď už sa tam tento rok pravdepodobne nedostanete. A ako bonus máte teplý obed, nech vás to spáli aj zvnútra.

Obrázok blogu

10. Teplotný šok. Aký je to skvelý pocit, keď trávite celý deň v klimatizovanej kancelárii medzi chladnými stenami a potom vám zrazu dôjde, že odtiaľto musíte odísť, tak sa teda naposledy nadýchnete, aby ste potom mohli dostať teplotnú facku priamo do tváre. Trvá hodnú chvíľu, kým si na ten teplotný rozdiel zvyknete a zmierite sa s tým, že kým ste celý deň vyzerali absolútne dokonalo (rozumej nespotene), všetko je zrazu preč.

+ 1. To slnko proste vie, že ho nemám rada. Preto keď sa mu raz za čas vzdám, ono ma proste odmieta opáliť. A ak aj, tak rozhodne nie rovnomerne. 

Killing me softly... 

 

Gabriela Gernešiová

Gabriela Gernešiová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka práva s premenlivým hudobným vkusom a knihomoľka zamilovaná do pečenia a Dr. Housea. Dnes 24ročná bruneta, zajtra možno červenovlasá starena. Zoznam autorových rubrík:  PrivateJa, filozofTebe

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu