Až potom.

Život nie je problém, ktorý treba vyriešiť, ale realita, ktorú treba objaviť. - Soren Kierkegaard -

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Poznala som ich oboch, ona bola inteligentná kráska a on talentovaný svalovec, po uši zamilovaní jeden do druhého. Absolútne dokonalý pár - tak sa javili. Mne aj všetkým naokolo, a možno aj sebe samým. Boli ako Rómeo a Júlia. Presne ako slávna Shakespearova romanca - aj oni mali svoje chyby, aj ich okolie nerado videlo spolu. Egoizmus, tvrdohlavosť, nespokojnosť so sebou samým, nevšímavosť voči tomu druhému. Žili svoju rozprávku, ale každý vlastne písal svoj vlastný scenár. Boli spolu, ale vlastne ani nie. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Láska prekoná všetko, vravíme si, keď sa vrháme do vzťahu, manželstva, rodičovstva. Je jedno, aký si, je jedno, akú máš minulosť, čo si prežil, čoho si bola súčasťou a ako si sa vtedy zachoval. Je mi jedno, čím si bol, pretože teraz si tu a zajtra budeš so mnou. Miluj ma celým svojim ja a ja ti dám všetko, čo dokážem. 

Bola s ním celé dni, ale obaja mali vlastné starosti. Užívali si jeden druhého, boli spolu, aby zabudli na svoje problémy. Na čo nimi zaťažovať toho druhého. Nie je to podstatné.

Ľudia sa nemenia, ľudí mení spoločnosť, život, bohatstvo a chudoba, zdravie a choroba. Buď ich to posilní alebo zhodí z okraja priekopy. Buď sa pohnú ďalej alebo to nechajú tak a všetko to pôjde dočerta. Staneš sa dospelým až vtedy, keď si povieš, že to vôbec nie je ľahké a že vlastne vôbec nevieš, ako si s tým máš poradiť, ale napriek tomu, sa o to pokúsiš. Požiadaš o pomoc, pretože vieš, že na tomto svete nie si sama. 

SkryťVypnúť reklamu

Ale až potom, keď mu to oznámila, až potom, keď všetko narýchlo zbúchali, biele šaty a čierny smoking, až potom zistili, že to takto byť nemalo. Zistili, že to všetko bolo podstatné. Že vlastne o sebe nič nevedia. Že nevideli, kým v skutočnosti boli. Hľadia na seba, akoby si boli cudzí.

Obrázok blogu

A potom zistíme, že láska neprekoná všetko. Že to, aký perfektný pár ste tvorili, sa kamsi vyparilo prekročením prahu spoločného života. Akoby to ani nebol on, akoby si pozeral na celkom inú ženu.

Naozaj je takáto? Skutočne takto reaguje, naozaj takto rieši problémy?

Pretože kedy najlepšie spoznáš človeka, s ktorým chceš byť? 

SkryťVypnúť reklamu

Až potom, keď zistíš, že máte rovnaké predstavy o živote, že vás spája vízia rovnakej budúcnosti, a keď dokážeš predýchať jeho večné zlozvyky, ktoré ťa privádzajú do šialenstva...

Až potom, keď ťa neprestane podporovať, ani keď padneš na úplné dno, až potom, keď zistíš, že všetky tvoje nedostatky sú práve to, čo má na tebe najviac rád...

Až potom, keď nájdete riešenie aj z neriešiteľného, až keď si poviete, že to za to stojí... 

Až potom si môžeš povedať, toto je ono, to je to, čo chcem.

To je TEN muž.

Gabriela Gernešiová

Gabriela Gernešiová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka práva s premenlivým hudobným vkusom a knihomoľka zamilovaná do pečenia a Dr. Housea. Dnes 24ročná bruneta, zajtra možno červenovlasá starena. Zoznam autorových rubrík:  PrivateJa, filozofTebe

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu