Čo vám o láske nepovedia.

Love is feeling like you want to throw him off the cliff and then jumping off because you just can´t imagine life without him.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ani nie tak dávno bol Valentín. 14. februára plus-mínus pár týždňov sprofanovaných reklamných ťahov všetkých supermarketov a akciových gýčových kytíc v celofánových obaloch.

Presne ten Valentín, americký zoslovenštený komerčný sviatok. Deň, keď sa ľudia delia na dve polovice - na tých, ktorí vám budú spamovať celú fejsbúkovskú nástenku fotkami kytíc ruží a srdiečkových balónikov, a na tých, ktorí vám budú oduševnene tvrdiť, že Valentín je somarina, lebo láska sa dokazuje každý deň v roku.

Obrázok blogu

V skutočnosti má však Valentín omnoho hlbší význam. Ušetrím vám historický exkurz, prejdem rovno k veci - ide o mužský pokus odčiniť celý vlaňajší rok v jeden deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na Vianoce sa mu totiž nepodarilo nájsť tú správnu voňavku, ktorú mu ukazujete pre istotu už od apríla, a na narodeniny ste dostali tabletky na chudnutie (veď stále hučíte, že chcete schudnúť!).

Vaše úpenlivé prosby, aby láskavo začal používať pod poháre korkové podložky, pretože áno, skutočne nemilujete dennodenne čistiť stôl od kávových, čajových ani pivových krúžkov, a aby konečne pochopil, že použité ponožky patria do koša na špinavú bielizeň, pretože nie, naozaj netúžite dýchať ten smrad celý deň, sa akosi minuli účinku.

Do tretej v noci dokáže pozerať trápny film s Adamom Sandlerom, ale v momente, keď dostanete chuť sa rozprávať o svadbe či nebodaj o deťoch, na neho doľahne spánok.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Nechápe, že sa dokážete rozplakať pri pohľade na malé šteniatko, ale jeho osem tarantúl vás nejako nevzrušuje. Nerozumie tomu, že tých päť (pri najlepšom) dní v mesiaci proste fakt nemáte chuť do noci sedieť na pive s jeho kamarátmi, pretože si tak straaaašne užívate tie neznesiteľné kŕče a chcete si ich radšej vychutnávať doma v posteli s vedrom zmrzliny a Bridget Jones v telke.

A tak vám večer na toho Valentína donesie štyri chryzantémy, lebo ruže sú k.rva drahé a tri kusy mu pripadali málo, ale aby sa nepovedalo, doloží vám k tomu darčekovo zabalené kondómy, a vy ste v podstate ešte celkom rada, lebo sex spaľuje kalórie a odplavuje stres.

SkryťVypnúť reklamu

A vy mu zas odpustíte všetky prehrešky, prešľapy a ešte prežijete aj ten primitívny humor Roba Schneidera. Pretože áno, presne o tom to je - čím viac nedostatkov má a čím viac nedokonalý je, tým viac ho ľúbite. Práve preto. 

Gabriela Gernešiová

Gabriela Gernešiová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka práva s premenlivým hudobným vkusom a knihomoľka zamilovaná do pečenia a Dr. Housea. Dnes 24ročná bruneta, zajtra možno červenovlasá starena. Zoznam autorových rubrík:  PrivateJa, filozofTebe

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu