The Upcoming Lawyer Story.

SOON IN YOUR CINEMAS. „Však študuješ právo,“ povedal s kamenným výrazom, mysliac si, že už ako študent sa mi na účte kotia milióniky. Len tak. Z princípu. Lebo však študujem právo. Och áno? Really?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna univerzita, ktorá ešte pred pár rokmi prijímala uchádzačov oficiálnymi drsnými prijímačkami po maturite na gympli (a dnes, bez prijímačiek kuchár-čašník, absolvent práva – kam to spejeme?!). Po krásnom papieri, čo vám príde domov do vlastných rúk (a z ktorého sa ešte, netušiac, čo vás čaká, normálne tešíte!), do toho vhupnete až vás to celé zožerie. V prvom ročníku sa pokúšate vysporiadať s odlúčením od celej rodiny a mamkinho teplého obeda, Kronerovo „o hlade a smäde, bez grajciara“ má zrazu nepochopiteľne hlboký význam. V druhom ročníku zistíte, že však obmedzením pravidelnej stravy možno aj schudnete, v treťom ročníku si prerátate cestovné, prehodnotíte podmienky cestovania slovenskými železnicami (kam, dopekla, zmizli tie vozne, ktorými sa pre médiá premávajú poslanci na trase Bratislava, hlavná stanica – Bratislava, Vinohrady?!) a tak sa oficiálne nasťahujete do hlavného mesta, vo štvrtom ročníku si začnete uvedomovať, že ste už v podstate dospelá a ono by s tým bolo treba niečo urobiť a v piatom začnete veriť v tú povestnú vis maior.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Študent práva je pre dnešnú Slovač synonymom pre bohatstvo a geniálne zariadenú budúcnosť. Ehm. *Deep breath* Dovoľte mi sklamať vás. Tri písmenká pred menom (v lepšom prípade štyri pred a ďalšie tri za) totiž neznamenajú v tomto svete absolútne nič, pokiaľ nie ste kapitánova dcéra alebo bývalá markizácka hviezda. V tom prípade vám odporúčam založiť stranu a ísť mútiť vody do parlamentu.

Ďalším variantom je zdediť milióny (alebo rovno miliardy) a tváriť sa, že ste všetko týmito vlastnými rukami oddreli! Ale čo by ste s miliardami robili v tomto štáte, však áno. Zbaliť švestky a čau do daňového raja užívať si predčasný dôchodok v tridsaťpäťke, popíjať čaj zo sladkého drievka a sledovať Forbes, či už vás konečne zaradil do nejakého z rebríčkov.

SkryťVypnúť reklamu

Pokiaľ nespĺňate ani jednu z predošlých možností, potom vitajte v krutej slovenskej realite, v ktorej:

Obrázok blogu

- vám nemôžu začať tikať biologické hodiny, pretože plienky a Sunar sú k_rva drahé a kondómy vás predsa len vyjdú lacnejšie.

- si môžete kúpiť dom v hlavnom meste. Päťdesiat kilometrov od centra.

- môžete dostať chuť na suši. Mrazené z Lidlu.

- si musíte vybrať medzi kariérou a založením rodiny, pretože raz si ktosi kdesi za vysokým stolom (zaručene to bol chlap) povedal - poďme urobiť sito absolventov práva, pretože tak je to praktickejšie ako ich vôbec neprijať na fakultu, a uzákoňme 5ročnú koncipientskú prax, nech je sranda. Nechajme klesať demografickú krivku a sústreďme sa na to, aby bolo čo najmenej advokátov. That´s the way. 

SkryťVypnúť reklamu

- si môžete zarámovať vysokoškolský diplom (aj ten červený), i tak vám nikto nezaručí, že nebudete vykladať tovar v Tescu.

- chodíte do hlavného mesta kradnúť robotu Bratislavčanom, pretože na východe už všetko porobené.

- sa musíte zmieriť s tým, že Slovensko proste končí Zvolenom, pretože východniarom stačia cesty 3. triedy tam, kde sa od sedemdesiatych rokov minulého storočia stavia povestná D1.

Amen. 

Gabriela Gernešiová

Gabriela Gernešiová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka práva s premenlivým hudobným vkusom a knihomoľka zamilovaná do pečenia a Dr. Housea. Dnes 24ročná bruneta, zajtra možno červenovlasá starena. Zoznam autorových rubrík:  PrivateJa, filozofTebe

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu