Hrozí Martinu bankrot?

Ten, kto sledoval nedávne mimoriadne zasadnutie martinského zastupiteľstva, mohol zaregistrovať, že nad Martinom sa zmráka. Napriek viacerým rozhodnutiam súdov v prospech mesta,  prípad nie je ukončený. Ba dokonca sú obavy, že sa misky spravodlivosti prevážia v neprospech mesta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

 Zdá sa, že podanie proti rozhodnutiu, ktoré vyvoláva právnu neistotu, je poslednou obranou, ktorá by mohla byť účinná. Bankrot mesta nie je len o tom, že nejako bolo a nejako bude, ale aj o zvyšovaní miestnych daní a škrtení mestských výdajov. Teda je to o niečom, čo sa dotkne každého viac alebo menej. JUDr. Michal Gallo, vyšiel s odporúčaním, aby sa vzhľadom na predmet sporu, prihlásili občania ako vedľajší účastníci na strane mesta. Pozornosť venovali uvedenému zastupiteľstvu aj noviny MY. V nich bola uvedená aj výzva primátora mesta, aby sa občania prihlásili na súd ako vedľajší účastníci. Aj s najdôležitejšou informáciou, že právne zastupovanie bude pre občana bezplatné. 

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Osobne predpokladám, že veľká účasť občanov mesta v spore by zavážila. Nie preto, že by mala byť nátlakom, ale zdôraznením faktu, že občanom mesta nie je jedno, že im hrozí trest za to, za čo nemôžu. V duchu tejto logiky som očakával, že výzva primátora nebude jediná. Že výzva bude publikovaná na internete a aj v Turčianskom echu, ktoré sa bezplatne dostáva do schránok v náklade 30 000 kusov. Aj preto, že Turčianske echo uverejnilo zoznam kandidátov do martinského zastupiteľstva. Že obrana mesta bude záležitosťou každého Martinčana aj vďaka tomu, že výzvu na „obranu" nájdu v predvolebných letákoch kandidátov, či už na post primátora, alebo poslancov mestského zastupiteľstva. 

Skryť Vypnúť reklamu

 Nedeje sa tak. Jednotliví občania buď vôbec nebezpečenstvo nezaregistrovali, alebo ho bagatelizujú. Možno aj preto, že mimoriadne zasadnutie akoby bolo v scenári predvolebnej kampani súčasného primátora. Ak bolo, tak bolo dobre načasované a odobralo body jednému z kandidátov na primátora. To je možno aj dôvodom, že kandidáti na poslancov si hrozbu bankrotu nevšímajú. Alebo si ju nevšímajú jednoducho preto, že im nejde v prvom rade o plnenie svojich predvolebných predsavzatí, ale o výhody z poslaneckého miesta. Nech už je tak, alebo onak. Žiaden kandidát, ktorý sa nevyslovil, alebo nevysloví ku hroziacemu bankrotu u mňa neprejde. V súčasnosti to vyzerá tak, že „hrozba" ísť voliť poslanca, mi zatiaľ nehrozí. :-)

Vladimír Giač

Vladimír Giač

Bloger 
  • Počet článkov:  79
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vekovú hranicu, keď som mohol hovoriť, že už mám po mladosti a do dôchodku ďaleko, som už prekročil. Zoznam autorových rubrík:  O slovenčinePočítačeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu