O zakladaní papúč.

Patrím  k ľuďom tej krvnej skupiny, ktorí keď vidia, že niekde zasahujú policajti, so záujmom pozorujú dianie. A v duchu oceňujú správnosť, alebo nesprávnosť  konania. Tak tomu bolo aj včera,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

..., keď som videl, ako už na tretie auto dáva mestská polícia papuču. Jedno auto malo na ceste len ľavé kolesá. Tie pravé už boli na priľahlom trávniku. Druhé auto bolo takmer pri prechode pre chodcov. Za ním, ale nie pred ním. Skoro som upodozrieval policajtov, že im ušiel tento fakt. Ale nie. Časť vozidla bola tiež na trávniku. Tretie auto stojace za predchádzajúcimi dvomi bolo v porovnaní s nimi neviniatkom. Auto presahovalo kolesami len obrubník. Povedal som si, tak to je už trochu tvrdé, ak ide o trestanie za státie na trávniku. Ja by som bol asi benevolentnejší. Vzápätí som si však uvedomil, že to nemusí byť kvôli trávniku, ale kvôli tomu, že auto stálo na mieste, ktoré sa volá "na križovatke, alebo v jej tesnej blízkosti".

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dávanie papuče na auto je tak trochu nezmyslom. Ak auto stojí tam, kde nemá, tak papuča onen nežiaduci jav predĺži. V tomto prípade, auto vyvíja tlak na trávnik dlhšie. Minimálne o čas, za ktorý príde k autu polícia po výzve hriešneho vodiča. Ale, nepopierateľne pôsobí ako výchovný prostriedok. Poučuje okolo idúcich vodičov po vlastných, že ak sa im inde podobný priestupok prepečie, tak tuto pozor.

V duchu som si dával otázku, čo viedlo vodičov k tomu, aby zaparkovali svoje autá na trávniku, keď ich mohli nechať na ceste. Dostatočný priestor na obchádzanie by bol na ceste aj tak. Tipujem, že to mohli byť aj „dobromyseľní" zlodeji, čo sa chceli len previezť a nedovoleným zaparkovaním sa rozhodli uľahčiť pátranie.

Skryť Vypnúť reklamu

Možno vás zaujíma, čo bolo na druhý deň. Na druhý deň ráno som išiel do obchodu okolo inkriminovaného miesta. Namiesto troch aut, tam už boli dve. Tie dve však už nestáli na pôvodných miestach. To znamená, že už nie na trávniku ale iba na ceste. Už nie v blízkosti križovatky ale ďalej od nej. Na autách papuče. Ak by som nebol vedel, kde stáli autá deň predtým, mal by som mozgové závity zavarené nad tým, prečo majú autá papuče. Postup mestskej polície, pravdepodobne aj v súčinnosti so štátnou políciou kvôli presunu aut, kvitujem. Na jednej strane zlikvidovala nedovolené státie a na druhej strane na sucho neobídu ani hriešnici. Tí môžu byť dokonca aj radi. Dostať na papuču auto je iste pre hriešnika výhodnejšie, ako mať auto odtiahnuté.

Skryť Vypnúť reklamu

Z toho plynie rada. Nešpekuluj moc, keď vidíš papuče, ktoré sa ti nezdajú. Možno, že už nevidíš to, čo sa dalo vidieť. Šanuj si mozgové závity.

Vladimír Giač

Vladimír Giač

Bloger 
  • Počet článkov:  79
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vekovú hranicu, keď som mohol hovoriť, že už mám po mladosti a do dôchodku ďaleko, som už prekročil. Zoznam autorových rubrík:  O slovenčinePočítačeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu