
Capo Caccia je cípom obrovského brala Monte Timidone, ktoré je obľúbeným cieľom denných výletov, pretože okrem úžasnej panorámy, ktorá sa vám z jeho výšky naskytne a ktorej váš fotoaparát určite neodolá, sa tu tiež zo západnej strany nachádza skrytá jaskyňa Grotto Nettuno, cestu ku ktorej dláždi dlhý rad schodov lemujúcich impozantné strmé útesy.
Hlavným lákadlom Sardínie sú v prvom rade jej prekrásne pláže. Tieto sa symbolicky podľa svojich modrých odleskov delia do ôsmich skupín: 1, topás; 2, koral; 3, tyrkys; 4, ametyst; 5, nefrit; 6, akvamarín; 7, smaragd; 8, perla.
Oblasť mestečka Stintino, čiže severozápadné pobrežie Sardínie, patrí medzi topásové pláže. V lokalite Capo Falcone, ktorá tvorí akýsi výbežok ostrova smerom k národnej rezervácii na ostrovčeku Asinara, nájdete turisticky najvyhľadávanejšiu, najkrajšiu pláž celého ostrova s jemnučkým bielym pieskom a priezračnými vodami – La Pelosa. Odtieň svetlučko modrej šelfovej farby tu v kontraste s tmavšími časťami, kde na dne rastú morské chaluhy, vytvára efekt prírodného bazéna a teda nečudo, že všade naokolo kotvia luxusné jachty užívajúcich si dovolenkárov.
Raritou Sardínie sú tzv. "nuraghe", kruhovité vežovité stavby z doby bronzovej (1800-900 p.n.l.), ktoré inde nenájdete. Význam "nuraghe" je dodnes nevyjasnený. Je možné, že slúžili ako strážne veže. Ich zaujímavosťou je, že sú postavené zospodu nahor z postupne zmenšujúcich sa balvanov bez akéhokoľvek spojiva.
Priamo z pláže si však môžete robiť miniexkurzie k iným kamenným vežiam. V XVI. storočí dal Karol I. Španielsky na ochranu svojich mediteránskych teritórií (medzi nimi aj Sardínie) postaviť na Sardínii systém prímorských vyhliadkových veží. Niektoré z týchto veží sú voľne prístupné nadšeným objavovateľom, nachádzajúce sa na malých ostrovčekoch, ku ktorým si musíte doplávať. Nadivoko, naboso, bez zábradlí a na vlastné riziko si môžete po vyčnievajúcich kameňoch tvoriacich schodisko do útrob veže vyliezť na jej kruhovú strechu. Iné sú ponechané na obdiv iba zvonka, majú zamurované vchody a ich štruktúra je spevnená vrstvami cementu.
Turistickým centrom nočného života je v tejto časti Sardínie historickými hradbami obkolesené malebné mestečko Alghero. Alghero sa nachádza na západnom pobreží Sardínie a pláže v jeho blízkosti patria do skupiny koralových pláží. Priamo z hradieb môžete v noci, ak máte šťastie a obloha je celkom jasná bez akéhokoľvek obláčika či oparu, vidieť našu galaxiu - Mliečnu dráhu. V prístave sa milionári nechávajú vidieť na svojich obrovských jachtách, ako im súkromný palubný personál pompézne servíruje nejakú delikatesu. No nemusíte sa báť, na to, aby ste sa dobre a tradične taliansky stredomorsky najedli, nepotrebujete mať tučné bankové konto. Z početných a veľmi príjemných, romantických reštaurácií si aj vy určite vyberiete takú, ktorá bude podľa vášho gusta. V tých „vychytanejších“ bez rezervácie však voľný stôl vonku nájdete len ťažko.