Máte radi Pavla Ruska?

Ani ja nie. Nemám na to racionálny dôvod, jednoducho mi je nesympatický. Napriek tomu uznávam, že je to pravdepodobne schopný človek - veď televíziu Markízu vybudoval z ničoho a tak, že sa na dlhé roky  stala lídrom na slovenskom mediálnom trhu. Možno aj preto, že tam Rusko už nie je, Markíza zovšednela a stratila iskru.  Raz darmo, nedokáže každý mať jasnú víziu..... a toto platí širokospektrálne naprieč celou spoločnosťou a hlavne politickým ringom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Lenže niektorí politici majú onakvejšie vízie!

Nemám rada Pavla Ruska, ale použiť ho ako prostriedok na zvýšenie volebných preferencií a šancí v boji o post predsedu strany považujem za nemorálne. A to práve zo strany človeka, ktorý reprezentuje stranu vraj s kresťanskými hodnotami. Keď kauza gorila otriasala predvolebnou scénou, Daniel Lipšic s vyhrnutými rukávmi ministra vnútra statočne zápasil o potrestanie vinníkov.

Vinníkov?

Populisticky využil fakt, že meno Pavla Ruska je verejnosťou vnímané skôr negatívne a hodil bahno. Hodil ho bez toho, aby mal k dispozícii výrok súdu alebo aspoň dôkazy o jeho vine. Ako sa časom ukázalo, nemal nič, len škandalizáciou nepopulárnej osobnosti sa pravdepodobne snažil pritiahnuť voličov. (Doteraz som nikde nezachytila ani náznak verejného ospravedlnenia sa za tento útok -preto píšem.)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Daniel Lipšic je právnik, šéfoval už rezortu spravodlivosti a aj rezortu vnútra. Prezumpcia neviny by mu mala hovoriť viac ako hociktorému inému smrteľníkovi. Nehovorí mu nič. Nie je právnik, len politik bezohľadne sledujúci svoje vlastné záujmy - jedným z nich by mohol byť záujem o post šéfa strany, pre ktorý hodil za hlavu jeden zo základných princípov právneho štátu a výkonu súdnictva. Nemám rada Pavla Ruska, ale desím sa pomyslenia, že podobným spôsobom, ako to urobil Daniel Lipšic, môže byť obvinený hocikto z nás. Metódy KGB a ŠTB si ešte mnohí súčasníci pamätajú - my ťa obviníme a ty nám dokáž, že si nevinný!!

Skryť Vypnúť reklamu

Daniel Lipšic je pre mňa hlbokým sklamaním. A súhlasím s Jánom Čarnogurským, že generačná výmena v KDH nikdy nepriniesla lepšie volebné výsledky.

(http://www.aktuality.sk/clanok/205222/carnogursky-generacne-vymeny-kdh-k-lepsim-vysledkom-nepomohli/)

Darmo sa Lipšic prekrúžkoval vo voľbách na prvé miesto v KDH - možno by prišiel na čelo strany niekto o pár rokov mladší, ale iný rozdiel by tam nebol. Myslením a spôsobmi neprekročí svojich predchodcov.

A možno si to voliči uvedomili - volebný výsledok KDH nenaplnil očakávania jej členov podľa predvolebných preferencií.

P.S.:

pre tých, ktorí nastúpia s obvineniami, že slúžim Figeľovcom, Hrušovskovcom alebo Abrhanovcom - našťastie, nikoho z nich nepoznám. Nie som kádehák, nebola som a ani nebudem. Daniel Lipšic ma v tom iba utvrdil .

Skryť Vypnúť reklamu

Niežeby to, čo tam okrem Lipšica zostáva, bolo o kus lepšie! Aspoň pre mňa nie, a preto je mi fuk, kto tam s kým bojuje.

Gita Gáborová

Gita Gáborová

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekto, kto je ešte stále a napriek všetkému presvedčený, že sa oplatí vynakladať energiu, aby sa veci pohli k lepšiemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu