Vždy s úsmevom

Neviem, či niekde existuje krajina, kde ľudia tak vášnivo a zaujato diskutujú o politikoch a politických stranách - možno niekde za siedmimi horami. Keby samotní politici vynaložili toľko energie na svoju prácu ako niektorí z ich fanklubov v diskusii, muselo by o v krajine inak vyzerať. A keďže ten - často až zúrivý záujem vidím fakt len na strane ľudí, ktorí jediné, čo môžu urobiť, je ísť alebo nejsť k volebným urnám, napadá ma taká kacírska myšlienka: a čo ak je to opäť len hra pre masy?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Veľmi jednoducho - asi takto by mohol vyzerať vnútorný monológ dvoch protipólov:

  1. My by sme tie voľby aj chceli vyhrať, ale aktuálne nie je o čo stáť. Všade kríza, ľudia nabudení na korupciu - no, keď nevyhráme, nič sa nedeje. Nech si víťaz užije svoje Pyrrhovo víťazstvo a nech sa v tom dobre vymácha.

  2. My tie voľby vyhráme, ale nie je o čo stáť. Peňeži nebude, všade kríza, ľudia striehnu na korupciu, budeme pod drobnohľadom, dočerta, prečo sa máme blamovať len my ? Nech sa aj oni!!

A zatiaľ sa ľud šikuje do útoku alebo obrany, podľa toho, na ktorej strane barikády kto stojí. Aspoň tak rinčia zbrane na diskusných fórach. A načo? Nech tie voľby vyhrá, kto chce.

Nie je o čo stáť - tak ľudia, keep smiling!

Gita Gáborová

Gita Gáborová

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekto, kto je ešte stále a napriek všetkému presvedčený, že sa oplatí vynakladať energiu, aby sa veci pohli k lepšiemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu