Prečo pravica nedokáže vytvoriť pevný „zlepenec“?

Taký dlhodobo pevný ako má vytvorený ľavica prostredníctvom strany Smer. Volič ľavice si na „svojich“ nedá siahnuť, nech by robili akékoľvek chyby, podvody, klamstvá, rozkrádania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Verí svojim za akýchkoľvek okolností a nevidí, nechce vidieť, že tí „jeho“ majú vlastne ľavicové hodnoty na háku. Necháva sa opiť nesystémovými rožkami „sociálnych“ balíčkov.
 
A čo pravicový volič? Ani v čase pôsobenia silnej pravicovej osobnosti, akou bol Mikuláš Dzurinda či neskôr Iveta Radičová nevedel pravicovému „zlepencu“ odovzdať 40% tak, aby mohla vzniknúť pravicová vláda jednej strany.
 
Je pravda, že pravica v súčasnosti nemá takú výraznú osobnosť, ktorá by pravicu dokázala zjednotiť. Každý predseda v spektre strán hlásiacich sa k pravicovým hodnotám (len či naozaj?) zdôvodňuje svoju hru na vlastnom piesočku záujmami a požiadavkami svojich voličov (len či naozaj?).
 
Zdôvodnenia seba opitosti sú opreté o politickú matematiku nazývanú PREFERENCIE. Ale čo pravicové hodnoty? Bude spokojná časť pravicových voličov tej ktorej pravicovej strany, ktorá v prípade nutnosti vytvorenia vládnej koalície pôjde do vlády so Smerom len preto, že sa dostane k odrobinkám v podobe vládnych trafík a trafičiek? (a pozor v hre je ešte SNS, takže môžu zuby klepnúť naprázdno).
 
V súvislosti s doteraz napísaným, a napriek mnohým pokusom k nemožnosti prehovoriť veľkých pravicových lídrov k „zlepencu“, navrhujem pravicovému voličovi na hlavu postavený nápad (keď už je všetko v pravici postavené na hlavu).
 
Ak má ísť o radikálnu zmenu, ak majú byť po parlamentných voľbách pri moci PRAVICOVÉ HODNOTY, poďme všetci pravicoví voliči voliť JEDNU pravicovú stranu, ktorú si zástupcovia voličov pravicových strán vyžrebujú na spoločnom predvolebnom stretnutí (napríklad v Spišskej Novej Vsi).
 
Mohlo by byť aj za účasti predsedov pravicových strán. Keď sa už nechcú a nevedia dohodnúť sami predsedovia strán, voliči by mohli dokázať, že pravicové víťazstvo je možné! Prezidentské voľby to ukázali a dokázali (ušetrilo by sa aj na kampani...).
 
Celkom na záver, bol by som zvedavý, či aj Trójske kone sa budú hlásiť k pravici. :)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ján Greššo
kandidát č. 2 do parlamentných volieb za Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník (č. 4)

Ak sa vám môj blog páči, budem veľmi rád, ak ho podporíte svojim hlasom TU. Vopred ďakujem každému jednému z vás. :)

Ján Greššo

Ján Greššo

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

15 rokov manažujem divadlo a 40 rokov pôsobím ako herec v DAB. Momentálne kandidujem za stranu Demokrati Slovenska Ľudo Kaník ( volebné číslo 4) ako číslo 2 na kandidátke. Potešilo by ma a bol by som spokojný, keby sa podarilo zjednotiť pravicu a vytvoriť tak rovnovážnejší stav Slovenska. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu