Piatková búrka priviala Tori

Bratislavskému koncertu Tori Amos, ktorá prišla uviesť svoj nový album American Doll Posse, predchádzala náhla búrková víchrica. Avizovaný koncert však nijako neohrozila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Sála Incheby privítala divákov zahalená do bieleho, steny rovnako ajstoličky.
Ako predskokan sa pomalšie ladenými piesňami predstavil nie veľmi známyJoshua Radin.

Chvíľku po deviatej sa na scéne objavila klavírna diva Tori.V červených šatách otvorila koncert ako Clyde, jedna z jej piatichaltereg nového albumu a zaspievala úvodnú Bouncing Off The Clouds.

Obrázok blogu


Poniekoľkých odohratých piesňach sa počas inštrumentálne prevedenej ProffessionalWidow speváčka odišla do zákulisia prezliecť a opäť sa vrátila, tentoraz už ako „Tori“. Odspievala niekoľkopiesní z nového albumu; Big Wheel, Code Red, Beauty Of Speed. Zazneli všakaj jej známe hity Crucify, Silent All This Years, Winter, God. Vo vytlieskanompolhodinovom bonuse pridala aj piesne Precious Things, Bliss, či CornflakeGirl. Sprevádzali ju pritom Jon Evans na basgitare, Dan Phelps na gitare a MattChamberlain na bicích a samozrejme jej nové klavírne krídlo Bösendörfer,s ktorým sa Tori predviedla v relatívne samostatnej časti koncertu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


Koncert narušil len menší, celkom vtipný incident, ktorý sa odohraltesne pod pódiom. Speváčka sa v polovici piesne Happy Phantom zarazila ahodila do publika svoje topánky. Denník Sme to charakterizoval tak, že „jeden zfanúšikov nereagoval na usmernenia člena ochranky.“

Svetelná šou bola dokonale zladená s hudbou, pri refréne „see the colors’ changin’” scénanadobudla farby dúhy. Inokedy spievala Tori priamo „pod hviezdami“, vyčarenýmidrobnými svetielkami.

Tori žiarila, v istých častiach koncertu hrala súčasne na klavírnomkrídle a klávesách, alebo ďalšom klavíri, popritom spievala, vydávalamaximum pozitívnej energie. Jej hlas, hudba a svetlá vnikali do zmyslov. Počaszáverečných prídavkov ľudia vstávali, očarení šli priamo pod pódium a dvíhaliruky, vzdávali česť tejto úžasnej žene.
V závere saTori so rozpaženými rukami vznášala do zákulisia a odlietala ajs členmi svojej skupiny.

Martina Grmanová

Martina Grmanová

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  1x

možno sa po mne nezaprášiodídem ticho, bez menapoviem len zopár krátkych asibudem tu, blízko-vzdialená Zoznam autorových rubrík:  Citová výlevkaLen takKultúra a umenieSpoločnosťSúkromné

Prémioví blogeri

Anna Brawne

Anna Brawne

104 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,079 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

318 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu