Novodobé pirátstvo

Väčšina ľudí, ktrých poznám, hovria o novodobých pirátoch záporne... Sú to internetoví piráti...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Mám teraz na mysli internetové fóra, kde sa šíria takzvané čierne kópie filmov, hudby kníh a podobne. Ale ja sa Vás pýtam, čo proti nim všetci máte? To Vám snáď vadí, že kolosálne firmy, ktoré predávajú, produkujú a čo ja viem čo ešte robia aby zarobili, prídu o svoje zárobky? Som študent a mám rád hudbu a filmy. Asi ako každý.. Iné je snáď len štýlové zameranie. Ale späť k téme. Keďže som študent, nemám práve peniaze na rozhadzovanie. A preto si radšej stiahnem hudbu či film z netu za poplatok share-ovacej firme, ktorý je niekoľko10-krát nižší ako cena nového albumu či filmu. Osobne si myslím že práve toto je pravý biznis a budúcnosť šírenia médií.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže ja len tak krátko. Na Vás je, ako sa k tejto takzvanej Problematike postavíte. A aby ste mali kde získavať informácie na tvorbu úsudku, tu pre Vás mám zopár mojích obľúbených fór: 

http://rikrahe.bbhost.sk/

http://www.extreme-metal.sk/

http://warez.space-tracker.cz/

Prezrite sa, aká disciplína a poriadok tam vládne. To nie je obchod, kde Vás odbije predavač/-ka, ktorý nič netuší o tovare, ktorý predáva. Tu si každý zoberie čé potrebuje. Zamyslite sa, či práve toto nie je lepšie, ako podporovať kolosy a obchodné reťazce.

V úvode som spomínal mojich známich, ktorí kritizujú novodobích pirátov. Aj oni majú plné počítače ťahaných filmov a plné mobily a prehrávače ťahabej hudby. Tak koho potom kritizujeme?

Radoslav Gulik

Radoslav Gulik

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hudba, ozvucenie(car-hifi), knihy, skola.. to som tak v skratke ja. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu