reklama

Klub priateľov srbskej kultúry bilancoval

Dňa 28. 11. 2019 privítal veľvyslanec Srbskej republiky na Slovensku, Prof. Dr. Momčilo Babić, na pôde veľvyslanectva členov Klubu a ďalších hostí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Cieľom bolo zhodnotiť doterajšiu činnosť Klubu a prediskutovať plány na nadchádzajúci rok 2020.

Prejav pána Veľvyslanca
Prejav pána Veľvyslanca (zdroj: Veľvyslanectvo Srbska v SR)

 Z členov Klubu boli prítomní Doc. Ing. Jozef Makúch, PhD. (ex-guvernér Národnej banky Slovenska), Prof. Ing. Ferdinand Devínsky, DrSc. s manželkou (významný farmaceutický chemik, bývalý poslanec NR SR a bývalý rektor Univerzity Komenského), Prof. RNDr. Karol Mičieta, CSc. (významný botanik a bývalý rektor Univerzity Komenského), Miroslav Demák (literát, prekladateľ, novinár a vydavateľ rodom z Vojvodiny), Dr. Gustáv Murín, PhD. (vedec a spisovateľ, predseda Klubu), PhDr. Ľuboslav Moza (teoretik výtvarného umenia a významný galerista), Drahoš Daloš (folklorista), Stane Ribič (predseda Spolku Srbov na Slovensku) a Mgr. art. Milina Sklabinski, PhD. (bývalá riaditeľka Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov v Novom Sade a súčasná pracovníčka Úradu pre zahraničných Slovákov).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Diskusia členov Klubu
Diskusia členov Klubu (zdroj: Veľvyslanectvo Srbska v SR)

 Ďalej boli okrem pracovníkov veľvyslanectva prítomní Peter Tvrdoň (riaditeľ Medzinárodného domu detí Bibiana), PaedDr. Vincent Bujňák (učiteľ slovenského jazyka a literatúry na Spojenej škole de La Salle) a Lucia Škvareninová (zakladateľka a výkonná riaditeľka fy Lefong).

 V pracovnej časti večera vystúpili: Miroslav Demák, PhDr. Ľuboslav Moza, Drahoš Daloš a Mgr. art. Milina Sklabinski, PhD.. Všetky príspevky obsahovali námety na ďalšiu činnosť Klubu. Potešujúcu správu predniesol pán Stane Ribič. Týka sa umiestnenia busty srbského vynálezcu Nikolu Teslu v premisách budovy Slovenského rozhlasu (RTVS) a to už 22. januára 2020. Recipročne má byť umiestnená busta generála M. R. Štefánika na dôstojnom mieste v hlavnom meste Srbskej republiky, Belehrade. Následne prítomní členovia Klubu schválili a podpísali list pani ministerke kultúry Ľubici Laššákovej na podporu vyššieuvedeného projektu, ktorý odovzdá predseda Klubu osobne na už dohodnutom oficiálnom stretnutí, kde pani ministerke predstaví aj činnosť a plány Klubu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Dobré výsledky Klubu, dobrá nálada
Dobré výsledky Klubu, dobrá nálada (zdroj: Veľvyslanectvo Srbska v SR)

 S cennými námetmi prispeli do diskusie aj pán riaditeľ Peter Tvrdoň (Bibiana) a PaedDr. Vincent Bujňák (Spojená škola de La Salle), takže na návrh predsedu Klubu boli pozvaní za členov, čo na mieste prijali a prítomní členovia potvrdili aklamáciou.

 Pracovnú časť večera uzavrel prejav pána veľvyslanca Srbskej republiky na Slovensku, Prof. Dr. Momčila Babića, ktorý ocenil doterajšiu činnosť Klubu a jej členom vyslovil plnú podporu v napĺňaní ich plánov v roku 2020.

Gustáv Murín, predseda KPSK

Gustáv Murín

Gustáv Murín

Bloger 
  • Počet článkov:  327
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Vraciam sa na tento blog a verím, že tak opäť stretnem starých dobrých známych a aj nových čitateľov. Aj keď tento blog je všemožne aj nemožne filtrovaný, takže ho určite nenájdete vo Výbere :( Zoznam autorových rubrík:  KrimiMédiáCivilizáciaBratislavaDlhovekosťCestyRádioaktívni - doplňujúce textPolitikaJazykové hlavolamyRovnoprávnosťParadigmy zdraviaNezaradenéPartnerské vzťahy a rodinaKultúraČo sa deje

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu