Ukrajina – čokoláda poliata krvou

Písmo: A- | A+

Práve sme sa vrátili z dovolenky, kde v televízore na hoteli mali asi tri ruské programy a z dlhej chvíle sa človek pozrie aj na to, čo by mu normálne nenapadlo. Samozrejme, zábery na Putina ako rozdáva múdrosti celým zástupom ministrov, gubernátorov a podobných papalášov komunistického typu pripomínajú osvietené samoderžavie. Otrasné! Ale okrem toho bolo možné vidieť celý prúd reportáží z východnej Ukrajiny a to je otras z opačnej strany. A tak sa pýtam:

 Keď americký viceprezident Biden vyhlasoval ohľadne kyjevského Majdanu, že vláda, ktorá potláča protesty (a to ešte ani nestrieľali!) vlastných ľudí je neakceptovateľná, prečo teraz mlčí?! A to ostreľovať naslepo delostrelectvom vlastných ľudí je prípustné, to je akceptovateľná vláda?!

 V hotelovej televízii mali samozrejme aj spravodajský kanál BBC. Tam zasa referovali, že na území ovládanom rebelmi dochádzalo k nezákonnostiam a aj únosom nevinných ľudí. Tomu verím, len neverím tomu, že by sa akýkoľvek únos vyriešil delostreľbou naslepo. Pritom uznávaný britský novinár dosvedčil, že takzvaní separatisti, či povstalci označovaní Kyjevom za "teroristov", sú jednoducho civilisti, ktorí sa obávajú vlády oligarchov (vrátane tých čokoládových) z Kyjeva!

 To, čo dnes robí vláda v Kyjeve na čele s čokoládovým Porošenkom je choré. Ozývajú sa hlasy, aby zasiahol súd v Haagu, keďže ide doslova o vojnové zločiny. A argumentov je dosť.

 Tak prečo Západ mlčí? Prečo sa naše demokratické vzory neozývajú? Ach áno, z Bidena si aj doma robia srandu, že tresne kedykoľvek čokoľvek a ešte je na to aj hrdý. Ale veď si spomeňme, ako celá americká elita politikov zosnovala útok na Irak pod lživou zámienkou a utešovali sme sa, že aspoň padla diktatúra a budú tam teraz žiť v mieri a demokracii. Výsledok ukážkovej prehliadky politiky tvrdej päste a kšeftov reprezentovanej bushizmom sú ešte väčšie hrôzy a chaos v tejto krajine, než za Saddáma Husajna. Veď už aj v amerických médiách sa hovorí, že „nikdy tak veľa ľudí netrpelo pre hlúposť takej hŕstky ľudí“. A patrí medzi nich aj „vojnový štváč“ (mimochodom, komunistický výraz) Dick Cheney, ktorý je iniciátorom nátlaku republikánov na čele s neúspešným kandidátom na prezidenta a kovbojom v medzinárodnej politike Johnom Sidneym McCainom III (??), aby sa krvavý klin vytĺkal ešte krvavejším. Veď Cheney musí nejako obhájiť kšefty, ktoré na utrpení Iračanov urobili jemu blízke firmy...

 Aj v Afganistane to rozrýpali a rovnako nechali tak.

 Teraz rozrýpali Ukrajinu, spustili krvavú občiansku vojnu a tvária sa, že sa ich to netýka? Ale kým demokratickí politici mlčia, americké „poradné“ agentúry radia ako východnú Ukrajinu „pacifikovať“ ako nepriateľské územie vrátane internačných táborov pre mužov vo veku 18 – 60 rokov! Bohatý donbaský priemysel má byť zlikvidovaný, aby obyvateľstvo ostalo závislé na Kyjeve??

 Pán prezident Obama je demokrat a mal by sa vedieť dištancovať od brutálnej hlúposti republikánov, ktorí všetko riešia revolverovo. Je nositeľom Nobelovej ceny za mier. Nebolo by na čase pre ten mier aj niečo urobiť? Napríklad aspoň bezletovou zónou (tak ako ju na vlastnú päsť zaviedli nad severom Iraku ešte za Saddáma), aby zabránili Porošenkovi aspoň bombardovať naslepo vlastných občanov. Veď bomby nerozlišujú medzi civilmi – Rusmi a Ukrajincami. Veď to poznáme už z Kosova, kde „humanitárne bombardovanie“ (vynález humanistu Havla) zabíjalo rovnako Srbov ako Albáncov!

 Tak prečo mlčíte, pán prezident Obama?

Skryť Zatvoriť reklamu