Otázky bez odpovedí?

Slovenská lekárska únia špecialistov adresovala už 18.12.2020 list vtedajšiemu ministrovi zdravotníctva Krajčímu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Položili mu v ňom 12 otázok, ako:

+ Podľa Vášho vyjadrenia musí byť každý pred dobrovoľným očkovaním vyšetrený na SARS CoV-2 protilátky v triedach IgG a IgM?

+ Kto je zodpovedný a kto bude znášať odškodné za trvalé následky vyplývajúce z poškodenia zdravia po očkovaní a za smrť po očkovaní? Zmluvy farmaceutických firiem so štátmi údajne obsahujú ustanovenia, ktoré ich zbavujú zodpovednosti za nežiadúce účinky po podaní vakcín.

+ Ako bude zabezpečené vyšetrenie pacienta pred podaním vakcíny a jeho poučenie s informovaným súhlasom?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

+ Na rozdiel od Európskej informačnej stránky na stránke americkej FDA sú uvedené početné nežiadúce účinky na nervový systém. Aké kontraindikácie očkovania uvádza výrobca vakcíny? Všeobecne platí, že u očkovania proti vírusovým ochoreniam sú kontraindikáciou určité poruchy imunitného systému ( vrodené poruchy, podávanie chemotherapie, liečba kortikoidmi, stav po transplantácii kostnej drene,...)... Odmietame sa uspokojiť s oznámením o dôslednom zbieraní informácií o nežiadúcich účinkoch, ktoré budeme pozorovať na sebe a mohli by znamenať trvalé poškodenie zdravia, prípadne smrť. Jednoduché vyhlásenie o bezpečnosti vakcíny bez dôkazov nepovažujeme za postačujúce. Nie sú nám útechou ani vyhlásenia diskutérov z radov odborníkov, že ak budeme mať právnika, ktorý preukáže súvislosť poškodenia zdravia s podaním vakcíny, môžeme dostať bližšie nedefinované odškodné. Ako zabezpečíte, ak pacient dá očkovanie do súvislosti so vznikom komplikácií, ktoré u neho nastanú s odstupom času, že bude jeho tvrdenie oficiálne akceptované a dostane odškodné?

Skryť Vypnúť reklamu

+ Ako majú postupovať pacienti s nežiadúcimi reakciami po očkovaní? Na koho sa majú obrátiť? Mal by to byť ten lekár, ktorý očkovanie vykonal alebo lekár, ktorý pacienta pred očkovaním vyšetril a podanie vakcíny odporučil?

+ Sú v príbalových letákoch uvedené všetky zložky (aj v nano množstvách), ktoré sú obsiahnuté v očkovacích látkach? V médiách odzneli informácie, že po aplikácii očkovacej látky spoločnosti Pfizer/BioNTech sa vyskytli vážne alergické reakcie – anafylaktický šok.

 

POZOR: Ako vieme, žiadne vyšetrenie pred očkovaním sa nerobí. Keď to v septembri 2021 navrhoval moderátor Bielik na úvahu prezidentovi Lekárskej komory dr. Kollárovi, ten vyhlásil, že to vraj nie je možné zorganizovať?!! Takže sa očkuje hlava-nehlava a to len zvyšuje nebezpečie vážnych zdravotných následkov tohto experimentálneho očkovania. Nebolo by rozumnejšie najskôr zodpovedať takéto otázky odborníkov a to skôr, než dôjde k nezvratnému zásahu do zzdravia a životov občanov tejto krajiny? Len sa pýtam...

Gustáv Murín

Gustáv Murín

Bloger 
  • Počet článkov:  320
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraciam sa na tento blog a verím, že tak opäť stretnem starých dobrých známych a aj nových čitateľov. Aj keď tento blog je všemožne aj nemožne filtrovaný, takže ho určite nenájdete vo Výbere :( Zoznam autorových rubrík:  KrimiMédiáCivilizáciaBratislavaDlhovekosťCestyRádioaktívni - doplňujúce textPolitikaJazykové hlavolamyRovnoprávnosťParadigmy zdraviaNezaradenéPartnerské vzťahy a rodinaKultúraČo sa deje

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu